Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dome nepiešķirs nodokļu atvieglojumu «Pilsētas pasāžas» saimniekiem 1

Jelgavas pilsētas Dome šodien sēdē nolēma izņemt no dienas kārtības lēmumprojektu, kas paredzēja «Pilsētas pasāžas» īpašniecei SIA «Marno J» piešķirt 39 000 latu nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi.

Ierosinot izņemt lēmumprojektu no Domes sēdes dienas kārtības Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) konstatēja, ka uzņēmējs ir nokavējis pieteikuma iesniegšanas termiņu.Opozīcijas deputāts Dainis Liepiņš (LPP/LC) ierosināja sēdē izvērtēt to pašvaldības darbinieku atbildību, kuri sagatavojuši šo prettiesisko lēmumprojektu, taču A.Rāviņš pret to iebilda, skaidrojot, ka to izvērtēs pašvaldības administrācija. Deputātu vairākums atbalstīja Rāviņa ierosinājumu.Tāpat no šodienas Domes sēdes dienas kārtības izņēma arī jautājumu par SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) valdes locekļa Jura Vidža darba un atbilstības ieņemajam amatam izvērtēšanu, jo A.Rāviņš nākamajā domes sēdē pats sniegs šīs amatpersonas darba vērtējumu.«Ziņas» jau informēja, ka arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) SIA «Marno J» nekustamā īpašuma nodokļa atlaides lēmumprojektu atzina par prettiesisku. Vismaz divu iemeslu dēļ tāds lēmums būtu prettiesisks, jo pēc būtības ir pretrunā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, ko apstiprinājis pilsētas mērs Andris Rāviņš.Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi piešķirami uzņēmējiem, kas ieguldījuši ne mazāk kā 200 000 latu vienā pilsētas infrastruktūras objektā ne agrāk kā vienu gadu pirms taksācijas gada un uzdāvinājuši to Jelgavas pašvaldībai. Minētajā gadījumā ir būtiski noskaidrot nosacījuma «ne agrāk kā vienu gadu pirms taksācijas gada» periodu, atzīst RAPLM valsts sekretāre Laimdota Straujuma.Turklāt pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka iesniegums par nodokļa atlaižu piešķiršanu pašvaldībā jāiesniedz līdz 31.maijam, taču no lēmumprojekta secināms, ka SIA «Marno J» to izdarījusi tikai septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas