Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Domes vadībai un opozīcijai atšķirīgi viedokļi par Ozolnieku novada Pašvaldības policijas priekšnieka atbrīvošanu 16

Ozolnieku novada domes opozicionārs Uldis Ainārs (V), pamatojoties uz Vides un reģionālās aizsardzības ministrijas (VARAM) atzinumu, uzskata, ka novada Pašvaldības policijas priekšnieks Arnis Joma no amata atbrīvots nelikumīgi, taču domes vadība gatavojas apstrīdēt ministrijas pausto.


Ozolnieku novada dome šopēcpusdien amatā plāno iecelt jaunu policijas priekšnieku Vidmantu Rinkunu, jo 2018.gada beigās no amata atbrīvots līdzšinējais policijas vadītājs Arnis Joma, un tas noticis bez domes lēmuma.


"Ozolnieku novada pašvaldībā, kopš to vada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA), no amata ir atbrīvoti vairāki iestāžu vadītāji, atsevišķos gadījumos izmaksājot dāsnas kompensācijas - pat sešu mēnešalgu apmērā. Pašvaldību iestāžu vadītāji - Ozolnieku sporta centra vadītājs Rolands Baranovskis, Ozolnieku Tautas nama vadītāja Rita Barone un Ozolnieku vidusskolas direktore Klāra Stepanova - atbrīvoti bez Ozolnieku novada domes lēmuma," pauda U.Ainārs.


VARAM savā vēstulē U.Aināram un domei norāda, ka saskaņā ar likumu "Par Pašvaldībām" tikai dome var iecelt amatā un atbrīvot pašvaldības iestāžu vadītājus, un Pašvaldības policija ir pašvaldības iestāde. Tāpēc ministrija aicina domi ievērot likumā noteiktās domes ekskluzīvās tiesības un pašvaldības iekšējos normatīvajos aktos noteikto kārtību un izskatīt domes sēdē jautājumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar pašvaldības iestādes "Ozolnieku novada pašvaldības policija" priekšnieku A.Jomu.


Turpretī domē skaidroja, ka Arnis Joma no amata pienākumu pildīšanas atbrīvots pēc Darba likuma 101.panta pirmās daļas, 11.punkta un saņēmis kompensāciju Darba likumā noteiktajā apmērā.

 

Domes priekšsēdētājs D.Liepiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka, atbrīvojot policijas priekšnieku, ņemts vērā arī likums "Par policiju", un tajā nav paredzēta pašvaldības policijas priekšnieka atbrīvošana no amata ar domes lēmumu. Dome nepiekrīt ministrijas formulējumam un gatavojas pamatot VARAM savu lēmumu. Šodien lēmumprojektu par jaunā policijas priekšnieka apstiprināšanu amatā nav plānots izņemt no domes sēdes darba kārtības.


D.Liepiņš arī informēja, ka policijas priekšnieka amata kandidāts V.Rinkuns savulaik izveidojis veiksmīgu karjeru Valsts robežsardzē, un strādājis Jelgavā, Liepājā, Ludzā. Viņa kandidatūra amatam saskaņota arī Iekšlietu ministrijā.


Jau vēstīts, ka 2018.gada beigās Ozolnieku novada pašvaldība izbeigusi darba attiecības ar iepriekš uz dienesta pārbaudes laiku no amata atstādināto Pašvaldības policijas priekšnieku A.Jomu. Dienesta pārbaude pret Jomu sākta 2018.gada sākumā.


Pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Agnese Kļava aģentūrai LETA apgalvoja, ka darba tiesiskās attiecības izbeigtas uz abpusējas vienošanās pamata, un iniciatīva nākusi no Jomas. Taču bijušais policijas priekšnieks klāstīja, ka viņš no amata atbrīvots saskaņā ar likumu, jo ilgstoši slimojis, un pašvaldība izmantojusi savas tiesības viņu atlaist.

Vēlāk pašvaldība uz amatu izsludinājusi konkursu.


Foto: no arhīva


 

Pievieno komentāru

Komentāri 16

ozolnieks

Iepriekš atstādinātais priekšnieks, līdz pat šim brīdim neesmu dzirdejis no domes puses ko tad tur atrada. Akmentiņš tik saka ka kautko pārkāpis, bet kad jākomentē ko īsti klusē un viņš nekomentēšot. Vai tad Ozolnieku iedzīvotāji nav tiesīgi zināt ko tad tas oriekšnieks pārkāpis, bet ja nav tad tā arī pasakiet.

pirms gada, 2019.02.21 19:02

zeltracis

klīst baumas, ka Akmentiņš raka līdz savus sūdus izraka, tāpēc neko komentēt nevar un lieta pa fikso bija jāizbeidz. Sūdabrālim jau **** neaizliegsi.

pirms gada, 2019.02.22 11:33

valodnieks

domāts bija - Sūdabrālim DlRST neaizliegsi

pirms gada, 2019.02.22 11:37

Akmentiņ,

nosauciet tos Arņa Jomas izdarītos pārkāpumus, ceru, ka Jūs aktīvi un atbildīgi darbojāties tai pārkāpumu izvērtēšanas komisijā.

pirms gada, 2019.02.21 19:59

jurists

pozīcijas deputati ar savu balsojumu šodien galīgi iešāva auzās apstiprinot jauno policijas priekšnieku.

pirms gada, 2019.02.21 21:33

Haha

Domniekiem pašiem ir pārkāpumu vairāk kā sunim blusas kažokā!!!

pirms gada, 2019.02.21 21:58

dainis

Galvenais ieguvums no jaunā policijas priekšnieka būs viņš nerunā pretī un pilda ko saka vai tas atbilst likuma burtam vai nē

pirms gada, 2019.02.21 22:52

jaa

Kurā pašvaldībā policijas priekšnieks runā pretī Domei ? Un tas ,ka seko likuma burtam slikti ?

pirms 12 mēnešiem, 2019.03.03 09:49

Kurbads

Dome jau sen nepārsteidz ar savu tupumu. Es pat nezinu ko vēl varētu tādu sagaidīt no tās brandžas. Pozitīvi tikai tas, ka opozīcijā ir daži kadri, kuri nepakļaujas Liepiņa dresūrai.

pirms gada, 2019.02.21 22:54

Tironis

Fizkultūriešiem un hokejistiem vienmēr ir vēlme pārkāpt spēles noteikumus savu mērķu sasniegšanai. Bezcerīgi no tiem prasīt ievērot likumus, kurus tie nezin.

pirms gada, 2019.02.22 08:23

Sarauj

Liepiņš noraidīts uz 10 min., Tironis nonests no ledus.

pirms gada, 2019.02.22 12:40

A.J.

Ozolnieku novada dome kārtējo reizi melo, par darba attiecību izbeigšanu pusēm vienojoties, gan par dienesta pārbaudē konstatētajiem pārkāpumiem. Lūdzu nopublicējiet dienesta pārbaudes rezultatus.

pirms gada, 2019.02.22 10:16

papildināts

Dāsnas kompensācijas ir izmaksātas arī OKSDU priekšnieceļiem, Zakrepskim, Zaporožecam + vēl izpētes projekts atkritumu biznesam 10 000 EUR! Liepiņ, varbūt vienreiz beigsi mētāties ar nodokļu maksātāju naudu, sedz pats savas kaprīzes!!!

pirms gada, 2019.02.22 12:23

R. Zakrepskis

Nekādu kompensāciju nesmu prasījis un saņēmis arī - nevajag ****!

pirms gada, 2019.02.22 14:22

Pliiipis

Sen bij laiks attirìt iestàdino rùsas un sùnàm

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.07 03:55

Vietējās ziņas