Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Domi piespiež atcelt nelikumīgo izpilddirektora rīkojumu 17

Pēc Valsts darba inspekcijas (VDI) prasības domes izpilddirektors trešdien atcēla savu nelikumīgo rīkojumu par visu no pilsētas budžeta algoto darbinieku sūtīšanu bezalgas atvaļinājumos, kas tai ļautu ietaupīt gandrīz vienu miljonu latu. Tas gan nenozīmē, ka atvaļinājumu nebūs - vadība ar administrācijas, iestāžu un aģentūru darbiniekiem par tiem centīsies vienoties.

Pēc «Ziņu» rīcībā esošās informācijas, paskaidrojumu par pašvaldības rīcību no Jelgavas domes nolēmusi prasīt arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM). Kā informēja ministrijas preses pārstāve Ilze Dišlere, ir skaidrs, ka rīkojums bijis pilnīgi nekorekts un likumam neatbilstošs.«Ziņas» jau rakstīja, ka Darba likums bezalgas atvaļinājumu ļauj piešķirt tikai pēc paša darbinieka vēlmes. Jāpiebilst, ka dome «Ziņas» atteicās iepazīstināt ar lēmuma tekstu, apgalvojot, ka tas paredzēts iekšējai lietošanai un tātad ir ierobežotas pieejamības dokuments. To savukārt noraida RAPLM, jo rīkojums, kas attiecas uz pašvaldības darbiniekiem, nevar ietilpt šajā kategorijā.Domes izpilddirektors Gunārs Kurlovičs par to trešdien skaidrojās Zemgales reģionālās VDI vadītājam Valdim Dūmam un neilgi pēc sarunas viņam ziņoja, ka nelikumīgo rīkojumu ir atcēlis.«Ziņām» neoficiāli zināms, ka pašvaldībā apsvērta iespēja taupīt nevis ar algu fonda samazināšanu, bet gan ar štatu samazināšanu, taču izlemts par pirmo variantu. Lai gan runa ir par gandrīz vienu miljonu latu, iecere nav apspriesta ne domes, ne finanšu komitejas sēdē, «Ziņām» apstiprināja tās locekļi Arnis Razminovičs (Tautas partija) un Sergejs Ņevoļskis («Saskaņas centrs»). A.Razminovičs norāda, ka tas ir tipisks Jelgavas domes lēmumu pieņemšanas stils: «Kāds kaut kur pieņem lēmumus. Domāju, par to vienojās divi vai trīs cilvēki tā saucamajā šaurajā lokā.» Savukārt S.Ņevoļskis sacīja, ka par rīkojumu uzzinājis tikai no «Ziņām».«Dome lemj par budžeta apstiprināšanu, bet konkrētie ekonomiskie risinājumi ir izpildvaras kompetencē,» atbild pašvaldības priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kurš uzskata, ka «rīkojums pēc būtības ir pareizs». «Ziņām» tā arī nav izdevies iegūt atbildi uz jautājumu, vai A.Rāviņš, būdams domes politiskais vadītājs, par rīkojuma tapšanu nezināja...Vairāk lasiet ceturtdienas, 11.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Liene

Apbrīnojami, ka Dome var pieņemt pretlikumīgus lēmumus!!! Kāda tad ir Domes vadošo amatpersonu kompetence? Ķeizaru sindroms?!
Protams, situācija ir slikta, un darbinieki daudzās institūcijās parakstās uz bezalgas atvaļinājumiem, taču to var un vajag risināt likumīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 22:26

zzzz

Visiem tāpat būs jāiet "brīvprātīgi" piespiedu kārtā..

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 18:54

to brālēns

Tas miljons jau neveidojas no algām vien:) tajā iekļaujas arī citas administratīvās izmaksas, kas nav nepieciesamas, kad darbinieki nestrādā, piem mazāki komunālie

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 16:21

Jelga

Tas ir kompromisa variants, lai nebūtu jāsamazina algas vai kāds jāatlaiž. Es arī iešu 1 mēnesi bezalgas atvaļinājumā. Protams, ka rīkojumu par bezalgas atvaļinājumiem var izdot tikai pēc tam, kad darbinieki ir uzrakstījuši iesniegumus, nevis otrādi.

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 15:42

atvaļinājumā

Būtībā šis bija labs nodoms, jo labāk aiziet bezalgas atvaļinājumā nekā samazināt algas, vai vispār zaudēt darbu!

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 14:21

to variants

pilnībā piekrītu!!!!!!! labāk ir aiziet vienu mēnesi bezalgas atvaļinājumā, nekā sēdēt bez darba!!!! jo ja cilvēki tik bļaus, panāks tikai to, ka Jelgavas dome liks samazināt štatus!!!!CILVĒKI DOMĀJIET AR GALVU!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 13:37

mde

Daudzu iestāžu darbinieki jau sarakstīja iesniegumus... Jo tāds bija rīkojums. Un ko tagad? Dos iesniegumus atpakaļ???

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 12:35

brālēns

vesels miljons algām pāris mēnešiem.. kārtīgas algas man un māsasvīram :P

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 12:01

kante

Runa jau ir par to, ka nekas darbiniekiem netiek normāli izskaidrots, netiek panākta vienošanās, bet tiek izdoti rīkojumi.

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 11:09

Valdis

Beidzot sedes kreslos profesionali un neskatisies vairs zili, sarkani,bruni vai zali ir partiju karogu tonji, jo galvenais ir stradat Nacijas un Valsts laba, kas respektivi ir viss versts uz katra konkreta cilveke labumu, nevis ka lidz sim ! Iesezas kresla un talak par savu degunu neredz. Sikpartijas baidas no profesionaliem vairak ka no uguns un labs piemers ir gan Loskutova kungs, gan Lemberga, jo abi butu labi premjeri un prezidenti, ne sliktaki par Valdi Zatleru, kurs teicami pilda savus uzdevumus, ka Valsts Prezidents, jo viena diena nevar redz klut no laba arsta, ortopeda, kirurga par labako prezidentu pasaule un Valdis to prot un dara, jo pieradis visu darit dzive teicami, ja netraucetu neprofesionalie padomnieki un sikpartiju rebes. Jo mums te tadi partiju pulcini salasijusies kas mana veletajus pirms un pec velesanam. Kaa 3. vieta knapi tikusais ambiciozais, neprofesionalais un skopais var kandidet uz mera kreslu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 11:06

ksjuha

Pareizi ir, man kā darbiniekam ir jāizvēlas, nevis mani var sūtīt bezalgas atvaļinājumā kā darba devējam ienāk prātā! Ja jau domē visi tam būtu piekrituši tad neviens paniku neceltu-sarakstītu iesniegumus un būtu kārtībā!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 09:20

variants

Mūsu ģimenē šāda situācija jau ir bijusi - darba devējs palūdza (drīzāk gan to var saukt par rīkojumu) mēnesī iet bezalgas atvaļinājumā. Alternatīvas - vai nu visiem algas tiek samazinātas, vai kāds tiek atlaists. Uzkatu, ka bezalgas atvaļinājums bija labākais risinajums, īpaši tagad vasarā vienu mēnesi izdzīvot bez algas ir vieglāk (varbūt kādam lauki, dārzs, nav jāmaksā par siltumu) nekā ziemā, vai arī kāds vispār paliek bez darba vai alga visiem tiek samazināta. Tā ka domāju mums visiem beidzot jāsaprt, ka tā nauda ir jātaupa un risinājumi jāpieņem nevis visu laiku jāpretojas, jo tas ir neizbēgami.

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 08:32

Vietējās ziņas