Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eihvalds amatu «Jelgavas ūdenī» par pateicību neuzskata, par pienākumiem nerunā 17

«No kurienes jums tāda informācija?» ar pretjautājumu Jelgavas Domes deputāts Andrejs Eihvalds atbild uz jautājumu, vai kļuvis par pašvaldības kapitālsabiedrības «Jelgavas ūdens» komercdirektoru. Jaunā amata izveidi un paša apstiprināšanu bez konkursa tajā viņš par apšaubāmu neuzskata.

Komentējot, kā no izglītības nozares nokļuvis tautsaimniecības jomā, viņš neslēpj – studējot uzņēmējdarbību, divus mēnešus pērn bijis praksē «Jelgavas ūdenī» un izpētījis, ka tur jāattīsta komercdarbības virziens. Uzņēmums tam piekritis un tieši studentu aicinājis jaunajā amatā. Kā ziņots, jau 2009.gadā drīz pēc pašvaldību vēlēšanām publiski izskanēja ziņas, ka astoņu deputātu koalīcija Jelgavas Domē tiks nostiprināta ar divu «Saskaņas centra» (SC) deputātu balsīm, apmaiņā pret to dodot amatus pašvaldības struktūrās. Nupat uzņēmumā «Jelgavas ūdens» klusi izveidots komercdirektora amats, kurā bez konkursa apstiprināts Jelgavas domnieks A.Eihvalds.Jelgavas Domes priekšsēdētājs, kura vadītās koalīcijas lēmumus balsojumos līdz šim atbalstījis SC deputāts, noliedz, ka būtu ietekmējis uzņēmumu izveidot jauno amatu. Tā esot uzņēmuma vadības kompetence,. Par kadru izvēli A.Rāviņš teic – svarīga ir profesionālā kompetence. Taču A.Eihvalda iepriekšējā darbošanās izglītības jomā liek par to šaubīties – līdz šim viņš bijis asistents kādā Izglītības un zinātnes ministrijas projektā, kurā uzraudzījis, vai pedagogi pelnījuši stipendijas.Tomēr neko šaubīgu nokļūšanā «Jelgavas ūdenī» nesaskata pats A.Eihvalds. Uz jautājumu, vai ir kompetents strādāt tādā amatā, viņš pārliecinoši atbild: «Pilnībā kompetents!» Ar uzņēmuma darbu viņš iepazinies pagājušajā pavasarī, kad, būdams LLU maģistrantūras students, astoņas nedēļas praktizējies «Jelgavas ūdenī». Viņa maģistra darba tēma ir par komercdarbības virziena attīstīšanu pašvaldības kapitālsabiedrībā. «Uzņēmums var sniegt dažāda veida pakalpojumus, taču to nedara,» viņš stāsta par saviem atklājumiem maģistra darbā. Taču par pienākumiem un plāniem, strādājot jaunizveidotajā amatā, viņš runāt negrib. «Kad būs vajadzība zināt, visi uzzinās,» saka A.Eihvalds. Kā lielu noslēpumu viņš vien atklāja, ka jau strādā pie divu pakalpojumu attīstības – vienu ieviesīšot no jauna, otru uzlabos. Kas tie par pakalpojumiem, viņš neatklāj.Komercdirektora amata izveidi un nokļūšanu tajā bez konkursa viņš kā pateicību par «pareiziem» balsojumiem Jelgavas Domē neuzskata. «Es balsoju tā, kā uzskatu es, vados pēc normatīvajiem aktiem,» viņš uzsver. Kā apliecinājumu tam, ka jaunais amats nav tikai simboliska Jelgavas Domes vadības pateicība, viņš min to, ka ceturtdien darbā pavadījis 12 stundu.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

hmm

tupu aprējēju bars.
Nevis students, bet pabeidzis maģistratūru. Turklāt vēl maģistra darbs rakstīts par tieši šo uzņēmumu, līdz ar to kompetents. Diez cik no komentāru rakstītājiem ir vispār iegūta kāda izglītība bez standarta 12. klasēm?
Sāku saprast iemeslus kādēļ dome vairs nevēlas ar šo laikrastu komunicēt.

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 15:23

sekretāre

Eihvalds pat divus teikumus pareizi nevar uzrakstīt, kur nu vēl saprast ekonomiku. Rāviņa komunistu principi darbojās, jo vienmēr ir kāds , kurš par santīmiem ir gatavs māti nodot. Eihvalds ir tipiska nulle ar pakalpiņa raksturu. Rāviņš jau savā bandā tādus tikai paņam, lai pats varētu izcelties.

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 14:23

students

Eh , skaudīgie.
Viņam algu solīja 380 Ls.

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 11:15

-- Esmu puisis, ir attiecības ar meitenēm, viss itkā kārtībā, bet diezgan bieži velk pie puišiem.Patīk strādāt vīriešu kolektīvā.

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 10:13

figaro

Students bez konkursa darbā tiek pieņemts atbildīgā amatā??? Cik saprotu, tad tagad vispār netiek rīkoti konkursi uz amata vietām jebkurā uzņēmumā ???? Pietiek, ka esi kādam rads, brālis vai klasesbiedrs ???? Vai šofera dēls, ko????

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 10:06

pukkins

tatad shamaijs jau bija stukaca darba /var jau but kad / centrs/ ar noluku iefiltre Jelgavas udeni paliga direktoam ????

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 06:11

tas

bija nu jau pagājušajā gadā, droši vien tā ir atlīdzība par viņa bezgalīgo lojalitāti (līšanu, piesegšanu...)

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 21:45

kā arī

vajadzētu papētīt kā Ozolniekos A. Strods tika pie izpilddirektora vietnieka amata, kurš tika šogad izveidots un uz kuru konkurss nebija izsludināts

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 21:26

zocialists Ivars Jakovļevs

vadoties no direktora-rīkotāja loģikas : - Visi tie, kuri apšauba direktora-rīkotāja spējas un amata izveidošanu, ir vienkārši duraki, jo nespēj saprast pašvaldības darboņu jaukos un tīros nodomus, vai ne??

kam vajadzīgs tāds idiotisks konkurss, kurā var uzvarēt kāds vairāk piemērots kandidāts, a ja neuzvar, tad duraks taču sūdzēsies, tiesāšies , tad nu labāk - "pa kluso".

Kas attiecas uz pakalpojumiem jaunajiem - kā zināms, tad ūdeni izmanto spirta šķaidīšanai - lai sanāktu šņabis uz grādiem 40 - kā toe ieteicis Mendeļejevs.

Nu šis kantoris būs konkurents Ozolnieku dīķa ūdenim - laikam!

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 20:00

111

zalš knabis paskatieties uz vinju.Lai KNAB parbauda vinju.

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 19:35

strādnieks

Heee-gan jau kādam kāds radiņš,vajadzēja siltu treknu vietu...Nu interesanti jau iet tajā JŪ-skaties tas tur augšā jau visu redz un pamazām jau soda....Re kā ,,Mūri,, ar jau sodīja...Vel jau D-līdēji pietiekoši-nu visam savs laiks....

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 18:13

Aigars Egle

Es neizprotu SC Jelgavas nodaļu - kāpēc neizslēdz no partijas?
ZZS paitiecās A.Eihvaldam par SC "nodošanu" un pieslejoties ZZS - balsojot kā A.Rāviņš!?
Ar cieņu:
Aigars Egle
Jelgavas Cilvēktiesību Aizstāvis

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 17:37

to mirco

Yep! Servus! Tas tiešām ir ātrākais karjeras lēciens! :D

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 17:27

micro

eh, es ar gribu pēc studijām uzreiz par komercdirektoru! :)

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 17:08

s

...nav jau nekādu īpašu pienākumu vai plānu,...vienkārši "silta vieta", klusi izveidota...:)...

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 16:59

Vietējās ziņas