Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas zaļais kurss zaļākai domāšanai un ilgtspējīgai attīstībai

Atzīmējot Eiropas dienu un akcentējot vides aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību, “Europe Direct” informācijas centrs Jelgavā (EDIC) Elejas muižas parkā rīkoja pasākumu Jelgavas novada jauniešiem, informē “Europe Direct” informācijas centra Jelgavā speciāliste Anita Škutāne.
Pasākuma informatīvā daļa bija veltīta dabas aizsardzības, zaļās domāšanas un ilgtspējīgas attīstības tēmai, un tajā jaunieši ekspertes Laumas Ziemeļnieces vadībā piedalījās izglītojošā spēlē, sekojot uzdevumiem aplikācijā “Tours Across Baltic”, gan iepazīstot Elejas parka kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, gan izpildot dažādus uzdevumus, piemēram, Elejas estrādē uzņemot fotogrāfiju, kurā atspoguļots, kā katrs jaunietis ikdienā rūpējas par dabu, un publicējot bildi ar noteiktiem tēmturiem “Instagram”, tādējādi nodrošinot informācijas izplatīšanos sociālajos tīklos, vai cenšoties aprēķināt savu ekoloģisko pēdu. Tāpat jaunieši diskutēja par to, kas ir Eiropas zaļais kurss un kādu ieguldījumu mēs varam dot dabas un resursu saudzēšanai un ilgtspējīgai izmantošanai. 
Pasākumā piedalījās apmēram 30 jauniešu, kuri uzsvēra, ka iegūtās zināšanas būs noderīgas un liks pārvērtēt paradumus ikdienas dzīvē, piemēram, ūdens resursu taupīšanu, papīra maisiņu izmantošanu, kā arī atzinīgi novērtēja izstrādāto aplikāciju. Paredzēts, ka turpmāk aplikāciju varēs izmantot tūristi, kas apmeklēs Elejas muižas parku.
Kā skaidro EDIC Jelgavā vadītāja Tabita Šķerberga, plānoto ozolu stādīšanu, papildinot trūkstošos ozolus alejā pie Tējas namiņa, gan iztraucējis lietus. Tie tiks iestādīti, iestājoties sausākam laikam.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas