Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekonomikas fakultātē sacentīsies debatēs

Trešdien, 25.martā, pulksten 18 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas fakultātes (EF) Studentu pašpārvaldes debašu klubs aicina uz publiskajām debatēm par tēmu «Valdība atceļ budžeta finansējumu sociālo zinātņu jomas studentiem».

Kā vēsta augstskolas portālā publicētā informācija, pasākuma mērķis ir apskatīt studentu un valdības argumentus par šo jautājumu, jo šī tēma publiskajā telpā kļūst aizvien aktuālāka. Svarīgi ir ļaut studentiem un mācībspēkiem izteikt savu viedokli.«Debašu iesākumā runātāji nāks klajā ar piecu minūšu uzstāšanos. Komandā ir viens students un viens pasniedzējs. Pirmā komanda aizstāvēs ideju, ka valdībai jāatsakās no budžeta finansējuma sociālo zinību studentiem. Otra komanda pārstāvēs viedokli par budžeta finansējuma saglabāšanu sociālo zinātņu studentiem. Publika varēs uzdot jautājumus un pēc tam balsot par kādu no komandām,» informē debašu kluba vadītājs, EF 2.kursa students Mareks Rubīns.Piedalīties debatēs var visu fakultāšu studenti un mācībspēki. M.Rubīns teic, ka pasākumā pieaicināti mācībspēki no Tehniskās, Pārtikas tehnoloģijas un Ekonomikas fakultātēm.Debates ir argumentācijas, runas, loģikas un retorikas stiprināšanas treniņš, kas attīsta spēju loģiski un ātri domāt, kā arī konstruktīvi izklāstīt savu domu vai ideju. Tās varētu saukt par spēli, kurā sacenšas divas komandas pa diviem cilvēkiem katrā. Komanda simulē debates vai diskusiju, kas notiek valstiskā līmenī. Pirmā komanda, kas spēlē valdības lomu, nāk klajā ar savu plānu par kādu konkrētu lietu un argumentējot mēģina pārliecināt tiesnesi un auditoriju par savu taisnību. Savukārt otra komanda ir opozīcija valdībai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas