Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksāmena izmēģinājums – lielākai pārliecībai 9

Tikai šovasar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ieviesto pakalpojumu «Braukšanas iemaņu pārbaude» Jelgavā izmēģinājuši vairāk nekā astoņdesmit topošo vieglo automašīnu vadītāju. Kā informē direkcijas Jelgavas novada nodaļas priekšnieka vietas izpildītājs Aigars Šadurskis, jūlijā braukšanas eksāmena «ģenerālmēģinājumā» devušies 33, augustā - 31, bet šomēnes - 21 kursants. Vēl seši pierakstījušies uz tuvākajām dienām.

«Ziņu» sastaptā baušķeniece Zane Gorškova, kura par pilntiesīgu autovadītāju iecerējusi kļūt šonedēļ, stāsta, ka savas iemaņas izvēlējusies pārbaudīt vairāku iemeslu dēļ.«Būtiska priekšrocība ir, ka ar to pašu auto būs jākārto valsts eksāmens braukšanā, turklāt nekad iepriekš nebiju braukusi ar BMW,» ar vieglu humora piesitienu teic jauniete. Pirms mācībām autoskolā pie stūres sēsties neesot sanācis ne reizi, taču praktiskās braukšanas nodarbības topošā autovadītāja apmeklējusi cītīgi - mācību auto stūrēts trīs reizes nedēļā.«Šāds izmēģinājuma brauciens dod daudz - inspektors novērtē braukšanas prasmi, izskaidro kļūdas un nianses, tā kā eksāmenā noteikti būs vieglāk,» piebilst Zane.A.Šadurskis novērojis, ka lielākoties braukšanas iemaņas pārbauda tie, kuri autovadītāja apliecību plāno iegūt pirmo reizi, taču gadās arī pa kādam, kam par dažādiem pārkāpumiem tiesības vadīt transporta līdzekli uz laiku bijušas liegtas un nu stūrēšanas prasmes nepieciešams atsvaidzināt. Ņemot vērā to, ka šādas pārbaudes ieviestas nesen, nodaļas priekšnieka vietas izpildītājs prognozē, ka interesentu skaits tuvākajos mēnešos varētu kāpt. «Turklāt par šādu iespēju trūkst arī informācijas - cik zinu, daudzi par tādu nav pat dzirdējuši,» akcentē A.Šadurskis.CSDD Jelgavas novada nodaļas priekšnieka vietas izpildītājs arī spriež, ka gan deviņdesmito gadu sākuma demogrāfiskās «bedres», gan pašreizējo ekonomisko apstākļu dēļ jauno autovadītāju skaits tuvākajā laikā varētu būtiski samazināties.Ideja par salīdzinoši jaunā pakalpojuma ieviešanu aizgūta no Nīderlandes, kur novērots - tiem, kas devušies brīvprātīgajā izmēģinājuma eksāmena braucienā, ir augstāks nekā tiem, kas uzreiz dodas uz valsts eksāmenu. Tas arī saprotams - jaunie autovadītāji eksāmenā bieži mēdz būt uztraukušies, nervozi, kā dēļ nespēj pilnībā demonstrēt savas zināšanas un pieļauj nejaušas kļūdas.Aptuveni 50 minūšu ilgā izmēģinājuma eksāmena secība ir tāda pati kā īstajā pārbaudījumā - CSDD inspektors pārbauda klienta zināšanas par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, pēc tam jāizbrauc līkloči ap speciālajā laukumā izvietotām figūrām, un visbeidzot notiek braukšana ceļu satiksmē. Inspektors pārbaudījuma beigās novērtē vadīšanas iemaņu līmeni, izskaidro pieļautās kļūdas un neprecizitātes, kā arī izsniedz protokolu ar vērtējumu.Turklāt maksa par minēto pakalpojumu - nepilni 17 lati - ir zemāka nekā par atkārtotu valsts eksāmena kārtošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Ance

Es gan jums visiem nepiekriitu! Tevi neviens nespiez ar varu iet uz tadu parbaudes eksamenu. Tiesi japasaka paldies, par doto iespeju tiem kuri labprat to izmantos. Man tada iespeja liekas loti noderiga, lai iepazitos ar eksamena norisi, lai mazinatu satraukumu. Un par cenu... zini, brauksana ar instruktoru ari nav no letajaam - 12-14Ls par 1.5h. Vienu reizi var izlaist ar instruktoru un izmeginat ar CSDD inspektoru :)

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 19:11

Dievs

Iespējai nav ne vainas... Tiem, kam daudz nudas un nav parliecinati par sevi, var to izmantot... Būtu labāk, ja tas brauciens maksātu, apmeram, 10 Ls, nevis 17 Ls...

pirms 10 gadiem, 2009.09.29 13:56

google

man nav vārdu, lētticīgie Letiņi!!!! Ejiet un tik kārtojiet, biezie .....un tik piķojiet,un pārbaudiet!!!! Eh, ko tur padarīsi, mūsu Latvis ir tik tālu novests, ka tic visam, pat pasakām:)))))

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 22:25

Kaža

Ar varu nevienu nedzen. Aiziesi uz izmēģinājuma eksi - būs kādas nepilnības, inspektors norādīs uzreiz; sapratisi kas un kā. Ja uzreiz eksāmenā izlidosi kādas muļķīgas kļūdas dēļ, iesi likt pa jaunu, maksāsi pāri 23 Ls vai cik turr - būs labāk?

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 22:57

sisii

piekrītu googlei, ka reāli naudas kāšanas caurums! Fui, ko tur provēt, jāliek uzreiz, tad vismaz zini,ja palaimējas,tiesības rokā, a tā tik maksā, māksā, un tik pārbaudi, un pārbaudi! Nīderlandes sekotāji, :))))))) te ir jānāk pretīm ar bezmaksas pakalpojumu, ja reiz tāda pretīm nākšana, un nevis tikai 17ls!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 22:52

google

Nu ir tā, ka vispār tā ir reāla nauda kāšana, nu kā, tu aizej, tipa izmēģini un kas no tā tev? drošība? Pa reizi dikti pieradiisi pie BMW? Nu kas?Pārliecinasies, vai maz braukt māki, smiekls nāk, tas izmēģinājums galveinais, ka arī maksā! Un tas ir papildus piķa kāšana, un ļaudis uzķerās! Laikam toč, lētticīgie esam!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 22:49

bmw

vai vispār ir labāks autiņš par bmw? sakot, ka ir, tu mānītos...

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 22:23

braucējs

Iespēja laba. Taču nekādi nevaru saprast, kāpēc eksāmeni jāliek tajā pretīgajā BMW mašīnā. kas citu, normālāku eksāmenu mašīnu nevarēja izvēlēties? Laikam jau atkala kādam kabatā lielais piķis iekrita.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 21:59

Vietējās ziņas