Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēku tehniskajai apsekošanai un energoauditiem - 37 pieteikumi

Šonedēļ noslēdzās pieteikšanās bezmaksas energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Šim aicinājumam atsaukušies 37 namu dzīvokļu īpašnieki.

Kā informē pašvaldības preses skeretāre Līga Klismeta, plānots, ka energoaudits un tehniskā apsekošana tiks veikta 30 daudzstāvu dzīvojamajām mājām. Iespējams, tiks rasta iespēja to veikt visos pieteiktajos namos.Izvērtējot pieteikumus, vērā tika ņemts vidējais siltumenerģijas patēriņš 2008./09.gada sezonā un vidējā maksa par apkuri par kvadrātmetru, tādējādi pieteikumi tika sakārtoti rindas kārtībā.Projekta «Energoefektīva un saskaņota darbība pilsētas attīstībā» pasākumu plānā paredzēts, ka energoaudits un tehniskā apsekošana tiks veikta 30 daudzstāvu dzīvojamām mājām. Tomēr pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes un projekta vadītāja Gunita Osīte cer, ka, ņemot vērā ievērojamo cenu samazinājumu konkursu piedāvājumos, tiks rasta iespēja veikt energoauditu un tehnisko apsekošanu visām 37 pieteiktajām mājām. Tāpat G.Osīte uzsver, ka dzīvojamā nama dzīvokļu īpašniekiem, kuri piekrituši energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanai, būs jānodrošina speciālistu piekļuve gala dzīvokļiem, pirmo un pēdējo stāvu dzīvokļiem, pagrabiem un bēniņiem, kā arī nepieciešamības gadījumā jāsniedz tehniskie un finanšu dati par ūdensapgādes, siltumapgādes un citām izmaksām mājā.Energoauditi un tehniskās apsekošanas tiks veiktas 2009.gada februārī uzsāktā projekta «Energoefektīva un saskaņota darbība pilsētas attīstībā» («UrbEnergy») ietvaros. Šajā projektā ir iesaistījušies 16 partneri no septiņām valstīm, un vadošais partneris ir Vācijas Mājokļu, pilsētas un telpiskās attīstības plānošanas asociācija.Projekts tiek īstenots Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas ietvaros un tā mērķis ir izstrādāt integrētas pilsētvides attīstības koncepcijas un vadlīnijas, kas nodrošinātu daudzstāvu dzīvojamo kvartālu un pilsētas teritoriju apkārtējās dzīves vides pievilcības paaugstināšanos un ilgtspējīgu attīstību. Projekta kopējais budžets ir 3 768 836 EUR, tā ietvaros Jelgavas pašvaldībai paredzēti 303 549 EUR, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, bet 15% - Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas