EM: Nedēļas nogalēs un brīvdienās degvielas uzpildes stacijās nevarēs iegādāties auto piederumus 2

Nedēļas nogalēs un brīvdienās degvielas uzpildes stacijās (DUS) nevarēs iegādāties auto piederumus, ceturtdien preses konferencē informēja Ekonomikas ministrijas (EM) Iekšējā tirgus departamenta Konkurences, tirdzniecības un patērētāju tiesību nodaļas vadītājs Didzis Brūklītis.

Aicināts skaidrot rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ietvertos ierobežojumus tirdzniecībai DUS, Brūklītis norādīja, ka nedēļas nogalēs un brīvdienās DUS varēs tirgot tikai degvielu, pārtiku un higiēnas preces.

Vaicāts, vai nedēļas nogalēs un brīvdienās DUS varēs tirgot arī tādus auto piederumus, kā logu šķidrums un eļļa, EM pārstāvis atzina, ka šīs produktu grupas tirgot nedrīkstēs.

"Nedēļas nogalēs un brīvdienās DUS nevarēs tirgot tās preces, kas neiekrīt preču kategorijā - degviela, pārtika, higiēnas preces," sacīja Brūklītis.

Pēc EM skaidrotā, kategorijā "higiēnas preces" ietilpst šampūni, zobu higiēnas līdzekļi, zobu sukas, ziepes, ķermeņa mazgāšanas līdzekļi, tualetes papīrs, kabatas lakatiņi, kosmētiskās salvetes, dvieļi, galda salvetes, paketes, tamponi, bērnu autiņi, kā arī sejas maskas.

Jau ziņots, ka ārkārtējās situācijas laikā nedēļas nogalēs veikalos būs aizliegta alkohola tirdzniecība, paredz otrdien valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

No valdības lemtā izriet, ka 5.decembrī stāsies spēkā prasība, ka brīvdienās un svētku dienās varēs darboties tikai aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas, un veikali, kuros drīkstēs tirgot tikai pirmās nepieciešamības preces, ar kurām tiek saprastas pārtikas preces, higiēnas preces un degviela.

Nedēļas nogalēs un svētku dienās veikalos nedrīkstēs tirgot tādas preces kā alkohols un cigaretes.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Andris

Ja šos noteikumus raksta Filozofu ielas pacienti, tad var tikai pasmaidīt, bet ja valsts ierēdņi, tad viņi steidzami jāved uz šo iestādi un jāārstē!!!

pirms mēneša, 2020.12.03 17:49

H

Te bez jokiem jāpārbauda vai šiem ierēdņiem nav kaut kādas novirzes no domāšanas. Es saprastu ja nevarētu iegādāties tieši pārtiku un alkoholu. Bet eļļa un logu šķidrumi ir tiešā preču grupa kam tiek jābūt pārstāvētām degvielas uzpildes stacijās!!!!

pirms mēneša, 2020.12.03 20:15

Vietējās ziņas