Ēnu diena Jelgavā un novadā – daudzpusīga un plaši apmeklēta (FOTO)

Šogad Ēnu dienā, kas vakar norisinājās visā Latvijā, Jelgavas pašvaldībā piedalījās 148 jaunieši no 26 skolām, tostarp no 12 Jelgavas un četrām Rīgas skolām, kā arī no Ozolniekiem un tādām pilsētām un pašvaldībām kā Alūksne, Smiltene, Liepāja, Ventspils, Dundaga, Talsi, Dobele, Salaspils, Bēne, Mār­upe u.c. Vislielākā interese Jelgavā bija par iespēju “ēnot” politiķus, ārstus, psihologus, policistus, sportistus, arhitektus, skolu direktorus.

Ēnu diena ir pasaulē pazīstama un atzīta “Junior Achievement“ karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un četru līdz sešu stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Pieteikties “ēnošanas” vietai skolēni varēja līdz 4. februārim Ēnu dienas portālā enudiena.lv. Pieteikumu izvērtēšana notika trīs kārtās. Katrā no kārtām “ēnotājam” bija dota iespēja pieteikties vienlaicīgi tikai uz vienu vakanci.

Jelgavā Ēnu dienu organizē pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar biznesa izglītības biedrību “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” (JA-YE Latvija). Ēnu dienas atklāšana no rīta norisinājās Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC), kur jauniešus uzrunāja Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle un Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Pēc tam jaunieši tikās katrs ar savu “ēnu devēju”, lai kopā dotos uz domes administrācijas ēku, pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem.


Foto: Raitis Puriņš (Ēnu diena Valsts policijas Jelgavas iecirknī un laikraksta “Zemgales Ziņas“ redakcijā). Visu rakstu lasiet 15. februāra “Zemgales Ziņās”


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas