Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eseju konkursā uzvar Vineta Peimane

Zontu rīkotajā meiteņu eseju konkursā par sievietes lomu pasaulē, valstī un laukos vai pilsētā par labāko tika atzīts emburdzietes, Spīdolas ģimnāzijas audzēknes Vinetas Peimanes sacerējums.

Otrajā vietā ierindojās Valsts ģimnāzijas audzēknes - Elīna Mackēviča un Jūlija Terjuhana. Pavisam eseju konkursā piedalījās sešas Valsts ģimnāzijas un Spīdolas ģimnāzijas audzēknes. Esejas tika rakstītas angļu valodā.«Parasti jau Zontu konkursā uzaicinu piedalīties pašas atsaucīgākās un sekmīgākās meitenes, un man prieks, ka Jūlijas Terjuhanas un Elīnas Mackēvičas esejas ir labi novērtētas,» sacīja Valsts ģimnāzijas skolotāja Alda Spirģe.Elīnai patīk vēsture, viņa gribētu mācīties mākslu un dizainu Dānijā. Savukārt Jūlijai ir «gaiša galva» fizikā, un viņa aizrautīgi dzied korī «Skali».Kā atzīst Zontu konkursa žūrijas vadītāja Inese Ozola, pavisam nedaudz punktu otrās vietas ieguvējas šķir no pirmās vietas ieguvējas V.Peimanes. Viņas rīts sākas agrāk nekā citiem klasesbiedriem, jo meitene katru dienu uz Jelgavu brauc no rajona. Vineta ir uzvarējusi skolēnu mācību firmu konkursā, stādījusi kokus Lielupes krastā un piedalījusies dažādos citos «zaļos» pasākumos. Meitene augstu vērtē savas skolotājas, sevišķi Birutu Ķempeli un Gunitu Smiltāni.Uzvarētāju godināšanā piedalījās ne tikai Zontu dāmas, bet arī Rotari klubs, ko pārstāvēja tā prezidente Inta Englande un «Hercoga Jēkaba» klubs, kura vārdā runāja pilsētas mērs Andris Rāviņš.Konkursa uzvarētājas eseja tālāk tiks sūtīta uz konkursa nākamo kārtu Zviedrijā. Jelgavas zontas šo konkursu rīko jau desmito gadu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas