Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fiskālo telpu nākamgad palielinās, arī saīsinot bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru 6

No nākamā gada bezdarbnieka pabalsts tiks izmaksāts astoņus, nevis deviņus mēnešus, turklāt arī mazākā apmērā, tādējādi ietaupot 12 miljonus eiro, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Ministre paskaidroja, ka pirmos divus mēnešus pabalstu izmaksās 100% apmērā no piešķirtā pabalsta, nākamos divus - 75%, nākamos divus - 50%, bet pēdējos divus - 45% apmērā.

"Nevarētu teikt, ka tās ir pamatīgas izmaiņas, bet, iespējams, motivēs cilvēkus arī ātrāk atgriezties darba tirgū," komentēja Petraviča, piebilstot, ka vidējais bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums ir 4,5 mēneši.

Pēc ministres teiktā, izmaiņas citos pabalstos nav gaidāmas.

Piešķiramo bezdarbnieka pabalstu aprēķina proporcionāli apdrošināšanas (darba) stāžam un atbilstoši ienākumiem, no kuriem tiek veiktas iemaksas bezdarba gadījumam.

Šobrīd visiem bezdarbniekiem, neatkarīgi no darba stāža, pabalstu izmaksā deviņus mēnešus. Pirmos trīs mēnešus - 100% apmērā, nākamos trīs - 75% apmērā, bet pēdējos trīs - 50% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra.

Kā vēstīts, piektdien Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un 2020.-2022.gada ietvaram. 

Valdība apstiprināja 2020.gada fiskālo telpu 192,4 miljonu eiro apmērā. Savukārt 2021.gadā un 2022.gadā tā attiecīgi ir apstiprināta 183 miljonu eiro un 395,4 miljona eiro apmērā.

Valdību veidojošo partiju budžeta veidošanas darba grupas diskusiju rezultātā tika apzināti fiskālo telpu palielinošie pasākumi un priekšlikumi nozaru ministriju pieteiktajām prioritātēm.

Cita starpā tika norādīts, ka, ņemot vērā darbaspēka nepietiekamību Latvijā, kā arī reģistrēto bezdarbnieku skaita samazinājumu, Labklājības ministrijai nepieciešams pārskatīt bezdarbnieku pabalsta politiku un sagatavot attiecīgus grozījumus likumā par apdrošināšanu bezdarba gadījumā. Tādējādi bezdarbnieku pabalstu politikas pārskatīšana fiskālo telpu 2020.gadā uzlabo par 12 miljoniem eiro.

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Garbers F.

Kāpēc jāmaksā par nestrādāšanu ? Televīzijā pirms kādām 5 dienām rādīja, ka krūmu melleņu lasīšanā var nopelnīt vismaz 2 minimālās algas, bet lasītājus Latvijā nevarot dabūt. Rādīja lasītājus, kuri ieradušies no Uzbekijas vai Tadžikijas, bet tik tiešām no Vidusāzijas. Viņi stāstīja, ka Latvijā lasot jau ne pirmo gadu.

pirms gada, 2019.09.16 09:31

Seska Smaka

Valdības irsas caurumiem jau nekas netiks nodriests,vai ne?Vecā čigānu eža!

pirms gada, 2019.09.16 12:13

zx

Kads prieks par tam FISKALAJAM TELPAM...Angari vel nav saglabajusies???

pirms gada, 2019.09.16 13:05

,,,

pie visiem rakstiem nevar plusot vai mīnusot,ai,ai,ai...

pirms gada, 2019.09.16 18:27

Justas

Bezdarba pabalsts drīkstētu būt tikai vienu mēnesi kādu 80 % apmērā no pēdējā gada vidējās algas. Tas jau ir vājprāts, ka tagad no dīkdieņiem un diedelniekiem veidojas veselas paaudzes. Tēvs bezdarbnieks, jau dēls bezdarbnieks un, ja tūlīt šo šļuru neapturēs, tad mazdēls arī ies tēva un vectēva pēdās, jo kāpēc strādāt, ja maksā par nestrādāšanu? Pareizi, strādāt brauc pat no Vidusāzijas, bet vietējie saņem pabalstus par nestrādāšanu, izlaiž caur pūsli un iet prasīt pašvaldībai lai atkal dod. Un pašvaldība dod, kas tūlīt tiek atkal izlaists caur pūsli.

pirms gada, 2019.09.17 12:00

Vietējās ziņas