FK «Jelgava» nodrošina vietu pirmajā trijniekā 2

Kārtējā Latvijas futbola čempionāta 1. līgas spēlē FK «Jelgava» ar 5:1 pārliecinoši uzvarēja Daugavpils «Daugavas» vienību. Ar 55 punktiem (22 spēlēs) jelgavnieki saglabā līderpozīcijas. Iepriekšējie aprēķini liecina, ka ar šīs spēles uzvaru FK «Jelgava» jau nodrošinājusi vietu pirmajā trijniekā.

FK «Jelgava» sākumsastāvā aizsardzībā debitēja jaunais Eduards Martins. Pēc ilgāka pārtraukuma jelgavnieku vārtus atkal sargāja traumu apārstējušais Aleksandrs Čumakovs, bet uzbrukuma līnijā līdzās Jānim Čaplinskim jau no paša spēles sākuma darbojās Ēriks Pelcis. Tieši viņš desmitajā minūtē nonāca izdevīgā sitiena pozīcijā un atklāja rezultātu.

Ieguvuši pārsvaru uz rezultāta tablo, mājinieki turpināja uzbrukt. 23. minūtē gandrīz izdevās teicama kombinācija, ko labajā malā aizsāka Pāvels Bormakovs, turpināja Ē.Pelcis, apvedot pretinieka aizsargu un piespēlējot J.Čaplinskim, kurš gan pielijušajā laukumā līdz bumbai neaizsniedzās. Taču jau pēc brīža (26. minūtē) precīzs standarta sitienlīnijā (soda sitiens no metriem 20) bija Valerijs Redjko, un jau 2:0!

Nepagāja ne 10 minūtes, kad apjuka gan daugavpiliešu aizsargi, gan vārtsargs Georgijs Čižovs, un Pāvels Bormakovs guva trešos vārtus.3:0 - visai pārsteidzošs un iepriecinošs sākums pret pirmās līgas tabulas septīto komandu, kas vēl pērn spēlēja virslīgā. Tiesa, tā gan bija pavisam citas komplektācijas vienība, ko apstiprināja pēcspēles preses konferencē viesu otrā trenera Kirila Kurbatova teiktais. Viņš sacīja, ka komandas sastāvā lielākoties ir 1990. - 1992. gadā dzimuši sportisti.

Neiztrūkstošie fani jau sāka skandēt «Jelgava - čempions», tomēr pašās puslaika beigās daugavpiliešiem neizdevās rezultatīvi noslēgt ļoti bīstamu uzbrukumu, un A.Čumakovam talkā nāca arī veiksme. Pēc pirmā puslaika - 3:0.

Toties 55. minūtē piepildījās fanu sauklis «No stūra vārtos!». Pēc Vitālija Petkēviča izspēlētā stūra sitiena ar galvu bumbu daugavpiliešu vārtos raidīja tikko uzmainītais Oļegs Ivaņica - 4:0.

Tomēr A.Čumakovam neizdevās palikt «sausā» - 63. minūtē viņu pārspēja «Daugavas» futbolists Ričards Raščevskis - 4:1. Savukārt 88. minūtē mājinieki guva piektos vārtu - Vugara Askerova sitienu pretinieku vārtsargs gan atvairīja, bet klāt bija Artjoms Lonščakovs, un - 5:1.

Viesiem tā arī neizdevās pārbaudīt Edgara Andrejeva meistarību - viņš jelgavnieku vārtos stāvēja pēdējās desmit minūtes, nomainot A.Čumakovu. Viesi vairākkārt izcēlās ar rupju spēli. Pēc diviem brīdinājumiem no laukuma tika noraidīts daugavpilietis Austris Abdulajevs.

FK «Jelgava» galvenais treneris Dainis Kazakēvičs: «Pēc neizsteiksmīgās spēles pret «Audu» šoreiz bijām daudz agresīvāki, par ko liecina rezultāts 3:0 jau spēles pirmajā pusstundā». Treneris arī uzsvēra, ka atlikušas četras spēles ar pirmā piecinieka komandām. Tajās jelgavnieki darīšot visu, lai pirmās līgas zelta medaļu liktenis izšķirtos pēdējā spēlē 7. novembrī Ozolniekos, kad FK «Jelgava» tiksies ar «Liepājas metalurga» dublieriem.

Nākamā spēle FK «Jelgava» komandai 11. oktobrī pulksten 14 Ozolnieku stadionā ar FK «Kauguri/PBLC» vienību.