Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum» Jelgavas koģenerācijas stacijas projektā līdz šim investēti 30 miljoni eiro 3

SIA "Fortum Jelgava" biomasas koģenerācijas stacijas projektā līdz šim investēti aptuveni 30 miljoni eiro (21 miljons latu), šodien žurnālistiem pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (V) teica uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.

Viņa teica, ka projekts patlaban ir pusē."Fortum" korporācijas viceprezidents siltumenerģijas jomā Pers Langers žurnālistiem teica, ka ar premjeru pārrunāts jaunais projekts un enerģētikas politika."Fortum" pārstāvji arī pauduši gatavību turpināt attīstību Latvijā, taču pagaidām Langers neminēja konkrētus plānus, skaidrojot, ka uzsvars pagaidām ir uz pirmo projektu. "Mēs vienmēr domājam par nākotni," teica kompānijas pārstāvis."Ir pašsaprotami būt šeit, tāpat kā Lietuvā un Igaunijā," norādīja kompānijas pārstāvis.Vaicāts, vai "Fortum" kā investors var nosaukt kādas risināmas problēmas Latvijai, Langers norādīja uzņēmumam Latvija ir labs tirgus un laba vieta, kur darboties.Viņš arī norādīja, ka enerģijas ražošana ir jautājums, kas ir svarīgs visai Eiropai, līdzīgi arī ar klimata pārmaiņām - tā nav tikai Latvijas problēma. Tomēr viņš piebilda: jo caurspīdīgāka ir sistēma, jo lielāka ir interese."Veicot šāda veida investīcijas, tici nākotnei, un mēs ticam nākotnei," norādīja Langers.Tikšanās ar premjeru notikusi pēc valdības vadītāja iniciatīvas.Jau ziņots, ka šodien tiek iemūrēts jaunās "Fortum" koģenerācijas stacijas pamatakmens."Fortum" apliecina Ziemeļvalstu investoru klātbūtni un ienākšanu Latvijas enerģētikas sektorā, iepriekš norādīja premjers.Komentējot stacijas būvniecību, premjers norādīja, ka vietējā biokurināmā izmantošana ne tikai samazinās atkarību no importētajiem fosilā kurināmā resursiem un nodrošinās stabilāku siltumenerģijas tarifu, bet arī veicinās iekšējās ekonomikas attīstību, radot ap 300 netiešo darba vietu kurināmā piegādes ķēdē un citu pakalpojumu sniegšanā.Kā norāda "Fortum Jelgava", stacija būs modernākā no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Saražotā siltumenerģija tiks piegādāta Jelgavas pilsētai, nodrošinot līdz 85% no pilsētas centralizētās siltumapgādes, kas līdz šim nodrošināta tikai ar dabasgāzi.Stacijas un ar to saistītās infrastruktūras būvniecībā "Fortum" ieguldīs 70 miljonus eiro (50 miljonus latu). Seši miljoni eiro (4,2 miljoni latu) šim projektam ir piešķirti no Eiropas Savienības struktūrfondiem.Uzņēmuma pārstāvji prognozējuši, ka 2013.gadā, kad stacija sāks darboties, oglekļa dioksīda izmešu daudzums no "Fortum" ražotnēm Jelgavas pilsētā samazināsies par aptuveni 73%.Stacijas uzstādītā elektriskā jauda būs 23 megavati (MW), bet siltumenerģijas jauda - 45 MW. Plānots, ka gadā tā saražos 230 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un 110 GWh elektroenerģijas. Stacija būs pieejama studentiem un zinātniekiem pētnieciskos nolūkos.Jelgavas siltumapgādes sistēmas operators SIA "Fortum Jelgava" (iepriekšējais nosaukums - "Jelgavas koģenerācija") ir SIA "Fortum Latvija" īpašumā. "Firmas.lv" informācija liecina, ka "Fortum Latvija" (iepriekšējie nosaukumi - "Baltic Power Ltd Latvia", "Vattenfall Latvia") reģistrēta 1994.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nesapratu

Pag, es vispār neko vairs nesaprotu, pirms vairākiem gadiem par koģenerācijas stacijas būvi jau gāja runa, tad to itkā būvēja SIA "Fortum Jelgava" un tai uz šo brīdi jau bija jādarbojas. Un, manuprāt, pat siltumtarifos bija iekļautas izmaksas investīciju apmaksai. Vai vietējais Fortums mūs vienkārši apkāsa un tagad kāds cits būvēs kaut ko citu, vai es ko esmu pārpratis ?

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 10:14

auditors

Kā var saprast no raksta, tad korporācijai "Fortum" ar SIA "Fortum Jelgava" kopīgs ir tikai vāds nosaukumā, respektīvi, "Fortum" investē un ražo, bet SIA "Fortum Jelgava" sēž uz siltumtrubām un iekasē naudu no iedzīvotājiem par apkuri.
Kāpēc rakstā nav ne vārda par to, kā šīs stacijas darbība ietekmēs apkures tarifus pilsētā. Ja tarifi būtiski nekritīsies, tad var sagaidīt, ka "Fortum" savas saražotās 230 gigavatstundas siltumenerģijas, nāksies iebāzt kur dziļāk. Zinu, ka daudzu daudzzīvokļu māju īpašnieki nopietni apsver iespēju atteikties no SIA "Fortum Jelgava" pakalpojumiem un ierīkot mājās savu centrālo vai individuālo apkuri. Tas tak nav normāli, ja pilsētas centralizētā apkure iedzīvotājiem izmaksā daudzkārt vairāk, kā individuālā apkure. Tur tak vispār zūd pati centralizētās apkures jēga.

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 10:06

kaut

100 miljoni - no iedzivotajiem pec tam piedzis ar uzviju .

pirms 8 gadiem, 2012.04.21 16:04

Vietējās ziņas