Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Āboltiņa Kalnciemā sola neapliekamā minimuma paaugstināšanu daudzbērnu ģimenēs 5

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa («Vienotība») Kalnciemā apsprieda iedzīvotājiem aktuālus jautājumus. Tā kā lielākā daļa uz tikšanos sanākušo bija pensijas vecuma cilvēki, visvairāk runāts tieši par pensiju apjomu un iespējamām izmaiņām.

Daudzi sanākušie pensionāri sūrojās par mazu pensiju, lai arī darbam atdots viss mūžs. «Arī mana mamma un vīramāte saņem mazas pensijas. Bet palielināt tās nav iespējams – ja valsts kasē nav naudas, nav arī ko pārdalīt,» sprieda S.Āboltiņa, piebilstot, ka var jau sabūvēt rūpnīcas un radīt darba vietas, bet diez vai Latvijā jaunajām precēm būs pircēji.Viņa sanākušajiem paskaidroja – ja valsts budžets arī turpmāk pildīsies tikpat labi kā janvārī, varēs lemt par neapliekamā minimuma paaugstināšanu tiem vecākiem, kuru ģimenēs aug vairāki bērni.Atbildot uz Jelgavas novada priekšsēdētāja vietnieces Aijas Tračumas jautājumu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, S.Āboltiņa norādīja, ka diskutējams ir jautājums par to, cik ilgi vajadzētu strādāt iedzīvotājiem, kuri dara fiziski smagu darbu. «Mums jau tagad trūkst vidējā līmeņa darbinieku, tāpēc nevar paredzēt, kas būs pēc gadiem,» uz iespējamību, ka vajadzēs strādāt līdz dziļam vecumam, norādīja S.Āboltiņa.Kādu kundzi Mirdzu interesēja arī iespēja saņemt piemaksas par arodslimību, ko pašlaik pensionāri vairs nesaņem. Uz šo jautājumu Saeimas spīkere atbildēt nevarēja, solot noskaidrot to vēlāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Paklau ak mūsu ģimenē aug trīs bērni.Tad spriežot pēc tavas uztveres esam alkaholiķi.Tiešu šādu tautiešu atieksmes dēļ daudzi dodas prom.Ja varbūt nezināji tad Ulmaņa laikā tā bija norma.Abi vecāki strādājam no rīta līdz vakaram lai varam nomaksāt hipotēku un visus trīs izskolot kur vēl apģērbt un pusdienu galdā jāliek.Un kotad darīsim ja nebūs tā paaudze,kas pelna mums to pensiju.Tad ir kā ir jo viena bērna ģimenē kad vecāki ies pensijā.Uz vienu bērnu divi pensionāri.

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 21:37

Es

Ienīstu valdību, kura liek stradāt līdz kapam un par to vēl iekasē nodokļus. Smagu darbu strādājot, pat 60 gadu ir par daudz. Varbūt Āboltiņa varētu būt godīga un atzīties, ka nevienu neinteresē vai tu esi dzīvs vai miris , vai vesels un paēdis, jo esi tikai vergs šajā dzīvē, lai "saujiņa svarīgu ļautiņu" varētu dzīvot zaļi.

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 20:22

papus

kārtējā demagoģija . daudzbērnu /6/ un vairāk ģimenē tās jūsu atlaides nemaz nepienākas jo ir vienkārša izvēle vainu bērni vai naudas pelnīšana.tākā jūs tur varat mierīgi turpināt rūpēties par savu izmirstošo sliņķu un mīkstmiesīšu sugu .dabas un dieva likumus neviens nav atcēlis.

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 11:05

ak

Solvita laikam aizmirsusi padomijas aplamības ar daudzbērnu ģimenēm... arī vienam bērnam vajag to pašu, ko daudziem! Īsti nesaprotu, vai ir statistika, kurās ģimenēs ir daudz bērnu?
Šķiet, ka pārsvarā tās ir "ģimenes" , kurās bērni ir vienīgais ienākumu avots alkohola utml. iegādei....

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 10:38

Vietējās ziņas