Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Atvadas no pilsētas galvenā mākslinieka Georga Svikuļa 13

Daudzi darba kolēģi, kaimiņi un citi jelgavnieki šodien Zanderu kapličā atvadījās no mūžībā aizgājušā pilsētas galvenā māksliniek Georga Svikuļa.

«Novembrī paredzēta to jubilāru darbu izstāde, kuriem šogad nodzīvotā mūža skaitļa galā ir nulle. Arī Georgam Svikulim pavasarī palika 70. Pirms pāris nedēļām jubilāri pulcējās muzejā, lai apspriestu šo notikumu. Georgs arī bija, norunāja par viņa darbu nogādāšanu uz muzeju un aizgāja. Viņš vienmēr bija lietišķs. Par sevi nekad nerunāja, atbildei allaž izsviezdams kādu sulīgu frāzi vai pastāstīdams jaunu kreptīgu anekdoti, pēc vārdu smalkumiem nemeklēdamies ķešā. Todien bija nozudusi ierastā vitalitāte un spēks. Nu vairs nekad sastopoties viņš nepiestās, nepaklanīsies un neteiks: «Sveiks, latvieti!» vai «Sveiks, brāl!» Georgs Svikulis savu ir padarījis un aizgājis, kā vienmēr – neatkarīgi, stūrgalvīgi savu domu nesdams. Brāl, lai tev vieglas smiltis dzimtenes smiltājā!» «Zemgales Ziņās» raksta Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.Jau rakstīts, ka G.Svikulis mira 4.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

???

Ko te bļaustās! Nav tak nekādu zārka tuvplānu! Ļoti krektas bildes!

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 12:41

P.S.

Viņš bija Mākslinieks ar Lielo Burtu, iespējams viņš sadega darba.
Paskatos uz Jelgavu un domāju Mākslinieks - Podnieks Svikulis.

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 10:09

Paldies

Paldies ZZ! Kauns gānītājiem!Ļoti labi,ka ZZ iemūžināja un iespēja mums vēlreiz pabūt domās kopā.Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem.

pirms 7 gadiem, 2012.10.13 17:16

Jura Darba kolēģa dēls

Arī es pilnīgi piekrītu autoram Beidziett!!! un nekādā pārējiem žultainajiem idiotiem.Vienīgi daudz ētiskāk un jaukāk,ja būtu izlasāmi vien jauki atvadu vārdi un bez kādām bildēm.Tas ir nevajadzīgi un pilnīgi lieki.Paldies Dievam tam Kungam ,ka fotogrāfs nav bijis ar trepītēm un mazliet sakautrējies pieiet tuvāk aizgājējam...

Arī viens no - Brāl,Latvieti

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 23:49

Šeit komentāros minētais jēdziens "ētikas morāle" ir absurds, un neko pozitīvu neliecina par rakstītāja intelektu. :( Ir vai nu "ētika", vai "morāle", bet prātīgi un krietni cilvēki neapspriež "ētikas morāli".

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 17:57

labāk anonīmi

Pilnīgi piekrītu tam, kurš uzrakstīja "Beidziet!!!"
Komentēju pirmoreiz mūžā, bet arī es komentāros nevarēju izturēt šo moralizētāju gānīšanos. Liekas, ka viņiem pat nav nojēgas, kas un kādos brīžos ir ētiski, jo man neētiski šādā reizē un šādā vietā liekas visi šie komentāri - attopieties, Bij.Kolēģis, Lūdzu, nē !!!!
Es tikai pavirši pazinu Georgu (kā laikam daudzi Jelgavā), un būtu kautrējies maisīties pa vidu tuviniekiem un draugiem izvadīšanā.

Visdziļākā līdzjūtība Svikuļa tuviniekiem un draugiem!

Un paldies redakcijai par drosmīgu (pieļauju, ka tas emocionāli nebija viegli) un korektu sniegumu tiem, kas negribēja traucēt tuviniekiem pēdējo atvadu brīdī.

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 17:51

Beidziet!!!

Ei, visi kašģīgie moralizētāji!!! Varbūt beigsiet un paliksiet klusu?!?!?!

to attopieties 12.10.2012. 15:51:20 - tieši šādā veidā tiek saudzēti tuvinieki!!!! Georgs bija cienījams vīrs neatkarīgi no paaudzes un politiskās piederības!!! Un nav visai Jelgavai jābāžas klātienē kapličā. Tieši tāpēc jau kopš seniem laikiem eksistē prese, kas attālākiem paziņām nodrošina virtuālu klātbūtni un pastarpinātu informāciju.

Žultainajiem idiotiem iesaku palapot presi jau no vecajiem laikiem. Gan Austru Skujiņu, gan Ulmaņa laiku politiķus, dzejniekus domātājus jau tajos laikos prese pēdējoreiz atainoja atvērtā zārkā, ļaujot atvadīties plašākais sabiedrībai.

Tiem, kas `tajā visdā saskata ko zemisku vai "dzeltenu" es gribu aizrādīt - jūs domājat pēc savas mērauklas! Laikam pašiem ir tik zemiski uzskati, ka jums samaitāts šķliet viss, ko redzat.

Lūdzu, ar saviem žultainajiem "uzbraucieniem" un debilo sašutumu nepiedrazojiet reportāžu par atvadām no gaiša un jauka cilvēka, kur, iespējams, Jelgavā cienīja daudz vairāk cilvēku, nekā satilptu klātienē kapličā!

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 17:29

kar

paši morāles aizstāvji tās bildes tik skatās un skatās. pretīgie.

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 17:22

Lūdzu, nē !!!!

OMG! Pilnīgi riebīgi! Kādēļ kaut kas tāds ir jārāda? Vai tas ir cilvēcīgi? Domāju, ka tas nav ētiski. Padomājiet paši, Jūsu vai Jūsu ģimenes bēru bildes publisko, jābūt robežai!!! ZZ tā nav cieņas izrādīšana, būtu mākslinieka darbus rādījuši. Protams, saprotams, šajā gadījumā vajag sensāciju. Arī slikta reklāma ir reklāma. Lūdzu, būsim iejūtīgi un cilvēciski! Respektēsim aizgājēju un viņa tuviniekus, ģimeni. Lūdzu, ZZ.lv.

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 17:16

.

zz ētikas morāle mazliet šoreiz nevis pieklibo, bet ir pilnīgi nekāda.

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 17:03

Bij.Kolēģis

Nu, jā... Ar to ZZ ētiku ir, kā ir... Un, manuprāt, tās bildes ir tehndētas uz to, lai sabildētu Izvadīšanas viesus: Ļevčenoku, Škutāni u.t.t.... A kas tur fonā, aj, tas nu tā :(
Vēlreiz, izsaku līdzjūtību Georga tuviniekiem: meitām, dēlam, mazbērniem u.c. Mazdēliņš tā raudāja, pilnīgi sirds apgriezās... :( Un lai Tev, Džordž, vieglas Liepājas smiltis!!!

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 16:50

attopieties

vai tiešām tuvinieki tādā brīdī nav saudzējami? vaļējs zārks ir tas, kas jāpublisko? tas ir pēdējais punkts, kas apliecina - zz tādi jēdzieni kā morāle un ētika nepastāv, jo labas ziņas ir sliktas ziņas.... nožēlojami un skumji :(

pirms 7 gadiem, 2012.10.12 15:51

Vietējās ziņas