Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Drošības dienu pasākumā uzvar 1.sanatorijas internātpamatskola

Ar Jelgavas 1.sanatorijas internātpamatskolas uzvaru piektdien noslēdzies pasākums «Mēs - bērnu drošībai Jelgavā». Uzvarētāji, kas nopelnījuši iespēju atpūsties, spēlējot boulingu, ieguva arī uzņēmuma «Latvenergo» atzinību. Vairāk nekā trīs stundu ilgušajā zināšanu sacensībās otrajā vietā ierindojās 3.pamatskola, kuras sporta laukumā pasākums notika, trešajā vietā - 2.pamatskola.

Uzvarētāju komandu pārstāvošās mācību iestādes sociālā pedagoģe Dace Ekša pēc apbalvošanas «Ziņām» stāstīja, ka audzēkņu zināšanas drošības jomā ir visai pamatīgas, īpaši attiecībā uz ceļu satiksmes noteikumiem. Taču pēdējo nedēļu cītīgi strādāts pie jautājumiem, kas skar bērnu pienākumus, tiesības un atbildību, tā kā komandas sasniegums ir visai likumsakarīgs.Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore nepilngadīgo noziedzības novēršanas jomā Tatjana Flandere stāsta, ka šogad pasākums organizēts īpaši sesto klašu komandām, jo iepriekš līdzīgi zināšanas pārbaudījuši 3. - 5. un 7. - 9.klašu audzēkņi, kuriem šogad skolās tiks organizētas viktorīnas.Kādi ir skolēnu pienākumi mājās un skolā? No cik gadu vecuma drīkst iegūt vadītāja apliecību? Ko veselībai var nodarīt alkohols? Kā rīkoties nelaimes gadījumā? Kas atrodams policistu aprīkojumā? Cik viegli ir uzvilkt ugunsdzēsēja ietērpu? Uz daudziem pasākumā izskanējušajiem jautājumiem liela daļa pusaudžu atbildes jau zināja, uz atlikušajiem tās varēja noskaidrot «Drošības dienās», gan pielaikojot glābēju kombinezonu, gan pamēģināt, kā tas ir - būt saslēgtam rokudzelžos. T.Flandere vērtē, ka kopumā skolēnu zināšanu līmenis ir apmierinošs - lai arī testa jautājumos iestrādāti dažādi «āķi», ne katru uz tiem izdodas «noķert»... Lielākās problēmas pusaudžiem sagādā rīcība kritiskās situācijās, kad cilvēkam jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība, atzīst inspektore, norādot - bērni apjūk, jo īsti nezina, kādā secībā veicamas noteiktas darbības.Savukārt kontrastus skolasbērnu zināšanās novērojis Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas novada nodaļas priekšnieka vietas izpildītājs Aigars Šadurskis - viņš pasākumā novērojis, ka sastopami gan skolēni, kuri «spīd» ar zināšanām, gan tādi, kas vai nu kautrības vai citu iemeslu dēļ, atbildot uz jautājumiem, neizpaužas.Nav noslēpums, ka mūsdienās kā diezgan būtiska tiek akcentēta problēma, kas saistās ar atkarību izraisošu vielu lietošanu pusaudžu vidū. Te būtisks darbs veicams Atkarību profilakses centram, un tā vadītāja Mārīte Ose stāsta, ka piektdienas pasākumā īpašs akcents likts uz alkohola un smēķēšanas ietekmi uz veselību. Viens no centra uzdotajiem pārbaudījumiem bija arī ideju ģenerēšana tā nosaukumam. Pasākumā vislielāko vērtētāju atzinību ieguva Jelgavas speciālās internātpamatskolas audzēkņu piedāvātais «Delfīns».Savukārt īpaši akcentu pasākumam piešķīra Jelgavas Bērnu un jauniešu sporta skolas džudistu sagatavotie paraugdemonstrējumi.T.Flandere teic sirsnīgu paldies «Mēs - bērnu drošībai Jelgavā» atbalstītājiem - pašvaldībai, ar kuras palīdzību sarūpētas balvas, kā arī SIA «Polans» un SIA «Viktorija B» bistro «Silva» par sagādātajiem gardumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas