Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Iztīrīts Svētes posms Jēkabniekos

Noslēgusies vēl viena upes sakopšanas talka, šoreiz – Svētes upes posmam pie Jēkabniekiem, kur ar «Europe Direct» atbalstu paši iedzīvotāji, pašvaldības darbinieki un biedrības «ideA» jaunieši no ūdenszālēm atbrīvoja aptuveni 90 kvadrātmetru lielu laukumu.

Ar ķekšiem, izkaptīm un grābekļiem tika gan izpļautas, gan ar saknēm izrautas ūdenszāles, kas līdz šim mazināja upes straujteci. Šī vieta upē kādreiz bijusi iecienīta peldvieta, taču tad tā strauji aizaugusi ar zālēm. No upes izvilkto ūdenszāļu daudzums bija lielāks, nekā iepriekš Vircavas upi tīrot, taču atkritumi bija pavisam maz, informē Jelgavas novada pašvaldība.Vadoties pēc hidrobiologa Andra Urtāna norādēm, nākamgad varētu ievietot akmeņus, lai tecējumu padarītu vēl straujāku un krāčaināku - tādējādi bagātinātu ūdeni ar skābekli un vairotu mikroorganismus, kas ir labvēlīgi upes bioloģiskajai videi.Jelgavas novads ir bagāts ar upēm, kuru stāvoklis un tīrība ir nozīmīga gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem. Tāpēc Jelgavas novada pašvaldība aicina ikvienu - nevalstisko organizāciju pārstāvi vai aktīvo iedzīvotāju piedalīties un sniegt savu ieguldījumu vides aizsardzības aktivitātēs. Jāpiebilst, ka šogad jau tīrīts Vircavas posms.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas