Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Jaunieši meklē sajūtas, kas liek atgriezties Jelgavā

Iedvesmot pilsētas ciemiņus vēlreiz atgriezties Jelgavā. Šāds bija Sabiedrības integrācijas pārvaldes organizētā konkursa «Reiz Jelgavā...» finālkārtas galvenais uzdevums, kuru trešdien Svētās Trīsvienības baznīcas tornī risināja četras pilsētas skolu 10. – 11. klašu audzēkņu komandas. Visu trīs konkursa kārtu kopvērtējumā uzvarēja «Radošie drosminieki» no Jelgavas Mūzikas vidusskolas.

Līdz finālam konkursā, kurš sākās pērnā gada novembrī, bija tikusi arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Spīdolieši», «Ziņkārīgie» no Jelgavas 6. vidusskolas un «Ceļotāji», kuri pārstāvēja 5. vidusskolu. Divas komandas no zināšanu sacīkstēm laika gaitā izstājušās.Konkursa trešajā kārtā jaunieši prezentēja savu mājas darbu – pētījumus, aprakstus, aptaujas un iespaidus par to, ko ikvienam tūristam būtu vērts apskatīt Jelgavā. Piemēram, Mūzikas vidusskolas komanda izstrādājusi tūrisma maršrutu «Hercogistes taka». Tā sāktos Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, kur dalībnieki saņemtu uzdevumu lapu, tālāk vestu uz noslēpumiem un pārsteigumiem pilno Jelgavas pili, seno Svētās Annas luterāņu katedrāli, Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāli un «Academiu Petrina» (Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju). Atgriežoties tornī, kur atrodas Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs, par pareizi izpildītu uzdevumu tūristi saņemtu vēsturisku kuponu, kas viņiem ļautu lētāk nobaudīt Jelgavas īpašo desertu – «Šarlotes skūpstu». Komandas risināja arī uzdevumus dažādos tornī izliktos kontrolpunktos.Jauniešu zināšanas un izdomu konkursā vērtēja vēsturnieks Andris Tomašūns, pilsētas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne, vēstures skolotāja Inita Zariņa, tūrisma centra speciāliste Liene Rulle un Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Rita Vectirāne.«Konkursā izvirzītais mērķis ir sasniegts – jaunieši pētījuši mūsu pašu pilsētu. Tikai  iepazīstot, var iemīlēt to vietu, kurā dzīvo,» vērtē R.Vectirāne, atklājot, ka zināšanu sacīkstes par Jelgavu turpināsies arī nākamgad.   Jāpiebilst, ka «Reiz Jelgavā...», kas norisinājās arī pērn, pirmajā kārtā vidusskolēnu komandas stāstīja par spilgtām Jelgavas personībām. Savukārt otrajā kārtā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā jaunieši demonstrēja savas prasmes informācijas meklēšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas