Foto: Paceļoties ūdens līmenim, daļēji applūst Driksas promenāde 16

Lielupē un Driksā paceļoties ūdens līmenim, applūdusi daļa Driksas apakšējās promenādes, novēroja zz.lv. Ūdens upēs varētu kristies nedēļas nogalē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Irēna Nikoluškina informē, ka kopš pagājušās nedēļas beigām upēs paaugstinās ūdens līmenis. Piemēram, Lielupē pie Mežotnes tas audzis par pusmetru, Staļģenē – par 75 centimetriem. «Jelgavā pieaugums ir mazāks, kritiskā robeža, kad sāk applūst zemākās vietas, Jelgavā ir pusotrs metrs. Arī pēdējā diennaktī pieaugums nebija liels,» skaidro I.Nikoluškina.Centra pārstāve stāsta, ka ūdens līmenis augs arī turpmākajās dienās, bet sestdien sāks samazināties, jo gaidāms sals. «Ūdens celšanās vairāk saistīta ar lietainām dienām, ne stipru vēju,» piebilst hidroloģe.Pašvaldība skaidro, ka, īstenojot projektu, ir rēķinājusies, ka apakšējā promenāde var applūst.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

ozo

hehe

Gan jau kādreiz reizi 50 gados arī laternas peldēs .

pirms 9 gadiem, 2012.11.08 13:59

hehe

Virsraksts jau skaļi uzrakstīts, tikai aizmirsa pierakstīt, ka tā nav staigājamā zona.

Ja pavasarī pārplūdīs vieta, kur uzstādītas laternas, tad gan būs slikti :)

pirms 9 gadiem, 2012.11.08 13:08

Vernons

Un kāda ir ūdens līmeņu starpība Svētē pie Baložu kapiem un Lielupē pie pils šajā kartē?

pirms 9 gadiem, 2012.11.08 11:25

zemgaliete

TO Vernons - nu gan sameti visu šķērsām - ir Lauku inženieru fakultāte, nevis Zemes ierīcības fakultāte. Ja būtu tiešām klausījies ko stāsta Kārlis Siļķe tad zinātu, ka Svētei nav nekāda sakara ar Mātera ielu, un vispār Svētes ūdeņi neienāk Jelgavas centrā. Applūšanas draudus ļoti labi var redzēts te http://karte.pilsetsaimnieciba.lv/uploads/assets/JGIS_Oracle_pludi_2011.pdf

pirms 9 gadiem, 2012.11.08 09:38

nick

ledus pavasari visu nonesis,vot tad buss skats

pirms 9 gadiem, 2012.11.08 07:22

Senilais Tips

So what? Cik saprotu, tad tā arī ir domāts

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 19:35

hičkoks

Kaķim zem astes tavi pareģojumi, Ina, atradies Mītavas Vanga. Jelgava ir būs skaista tiem, kam viņa ir dzimtā pilsēta. Riebj šie "labvēļu" rējieni.

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 17:46

uu

tiešām apnikuši šitie ***ēji - книжку нечитал ,но мнение имею.

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 17:33

pele

Vai tad to betona malu pie ūdens nevarēja uztaisīt augstāku? Kad būs lielāks ūdens, tas ātri vien tiks pāri.......

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 17:31

xxx

piekrītu VERNONam un AUDITam

Mūsējiem jau nekad nav labi...

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 17:04

Audit

Ko var ņmeties nezinot projekta dokumentāciju! Zemākā terase jaunuzbūvētajā promenādē applūdīs bieži, tas ietverts projektā un tā arī bija ieplānots! Staigājiet pa otrā līmeņa terasi, kad pirmā noplūdusi. Ne pa velti tur 100iem m2 betona salēja! Pabraukājat pa Pasuali un pavērojas kas notiek citur udens līmeņa paaugstināšanās gadījumā. Tā pati Venēcija, Dānija, pat Budapeštā ne tikai ietves gar Donavu noplūst, bet arī pieguļošās zemākā līmeņa ielas! Būtu priecājušies par sakoptu pilsētvidi!

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 16:52

Vernons

Jelgavā ir zemes ierīcības fakultāte. Lai nu kam, bet viņiem zināms par visiem vislabāk hidroloģiskais stāvoklis ap Jelgavu. Piemēram Siļķe Kārlis perfekti zina ūdens līmeņu starpību Svētes upē pie Ruļļu kalniem un Lielupē. Šo līmeņu starpība augusta mēnesī ir 2, 70 metri. Bet Ruļļu karjerā ir pat 4, 80 metri. Mātera iela pavasara plūdos slīkst no Svētes ūdeņiem. Varētu sarīkot izstādi Jelgava un ūdeņi ap to. Būtu visiem ļoti saistoši un pamācoši!
Lielupē ūdens līmenis pie dzelzceļa tilta ir tikai 20 cm virs jūras līmeņa, bet pie Velna grāvja tikai 33 cm virs Jūras līmeņa. Īslaicīgo aplūšanu pārdzīvosiet. Tā nav mirstamā kaite. Skaisti ir beidzot izveidots pilsētas cents un krastmalas. Sen tas bija jāizdara.

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 15:52

Ina

Jelgava itka esot talantigi arhitekti...Uzlabojumiem summas ir miljonos!!!

Pilna Dome ar tiem, kuri tik uzliek lielos nodoklus un pieprasa planus buvniecibai, bet - izradas - tadi mulkiisi un neprassas vien ir!!

Cik dumjam ir jabut gan arhitektam, gan darbu vaditajam, lai beigas, - pec gadu remontiem Jelgavas ielas taa ari itin neko pat ar kapitaliem darbiem nepanaktu, lai izbeigtu regularu Jelgavas pilsetas lietus udenu pluusanu uz privatmaju teritorijam??

--- lai cik rakstiits un runats, - tik un taa jau kapitali remontejai Raina ielai kraajas udens - viens un tas pats jau gadiem ilgi bija un ir , kur ik pec lietus jamekle kugis, lai tiktu pari ielai, un maju pagalmos udens lidz celiem!!!!

Neko labu neparedzu ari ar Tomasuna vesturiski iemuuzinato Lielo ielu!!

Kurs no arhitektiem un darbu vaditajiem nav izpratis ko dara :
promenade ir domata promenadem - cilveku pastaigam - atputai!
Un kada tur atputas pastaiga ir iespejama pa zem udens esosu 'promenadi'!?

pirms 9 gadiem, 2012.11.07 15:35

Vietējās ziņas