Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Pirmo reizi piešķir Jelgavas novada pašvaldības stipendiju 1

Šogad izveidotā Jelgavas novada pašvaldības stipendija, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt Jelgavas novada pašvaldības jauniešus izglītības pieejamībai ikvienā Latvijas augstskolā, vakar piešķirta trim studentiem: Annai Katrīnai Markulei, Intai Nasirai un Dāvim Beitleram.

Jau rakstīts, ka Jelgavas novada pašvaldības stipendijas ieguvēja A.Markule šogad sākusi studijas Rīgas Stradiņa Universitātes Rehabilitācijas fakultātē, izvēloties apgūt fizioterapiju, savukārt I.Nasira izvēlējusies studijas Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē,  trešais stipendiāts - Dāvis Beitlers – sācis studijas Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē bakalaura studiju programmā «Vēsture», informē Latvijas Universitātes Fonds.«Jelgavas novada stipendija man nozīmē ļoti daudz. Tas ir ne tikai atbalsts, morāls iedrošinājums un motivācija, bet arī divkāršs gandarījums: gan par to, ka mana līdzšinējā darbība kultūras «lauciņā» kādam šķitusi vērā ņemama, gan arī par to, ka šī ievērība nākusi no man ļoti tuva novada vadības. Tas nav tuvums tikai administratīvi. Tas ir emocionāls un sentimentāls tuvums. Jelgavas novads ir ne tikai mana bērnība un skolas gadi, bet arī mana dzimta - manu senču mājas vismaz sešās paaudzēs, manas saknes,» atzīst stipendiāts D.Beitlers.Stipendiāte A.Markule par sevi stāsta: «Studēju Rīgas Stradiņa universitātē Rehabilitācijas fakultātē, būšu fizioterapeits. Esmu sabiedriski aktīva- jau no 3.klases esmu spēlējusi futbolu, esmu bijusi U-17 un U-19 Latvijas futbola izlases spēlētāja, pabeidzu Jelgavas mūzikas vidusskolu, vijoļspēles klasi, piedalījos dažādos valsts mēroga konkursos, skolā aktīvi iesaistījos sabiedriskajā dzīvē. Par šo profesiju esmu domājusi jau sen, sākumā gribēju pabeigt masiera kursus un ar to nodarboties, bet tas bija iespējams tikai no 18 gadiem. Esmu visus vidusskolā pavadītos gadus cītīgi mācījusies un piedalījusies olimpiādēs, lai iestātos šajā fakultātē.»«Mans nākotnes plāns ir pašai savs uzņēmums – tieši tāpēc studēju uzņēmējdarbību RTU,» teic I.Nasira.15.novembrī visi trīs novada stipendiāti līdztekus citu mecenātu atbalstītiem studentiem LU Lielajā aulā saņēma diplomus par mecenāta stipendijas piešķiršanu, kā arī simbolisku piemiņas velti – sudraba piespraudi ar Jelgavas novada logo. Jelgavas novada pašvaldības stipendijas ieguvēji katru mēnesi visa studiju gada garumā saņems 100 latu stipendiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas