Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Senie «mocīši» piestāj Jelgavā 3

Sestdienas vakarā 33 dažādos laikos ražoti senie motocikli piestāja pie Jelgavas pils. To īpašnieki - Antīko automobiļu kluba Seno motociklu sekcijas rīkotā seno motociklu salidojuma «Kurzemes riņķis» dalībnieki - sanākušajiem interesentiem izrādīja savus spēkratus, kā arī apmeklēja pils muzeju un kapenes. Divi spēkrati gan pa ceļam bija sabojājušies.

«Vai tev ar galvu viss ir kārtībā?» šādu moto ikdienā lieto seno motociklu kolekcionāra, restauratora un saglabātāja Jura Rambas domu un darba biedri, ar «galvu» domājot motocikla dzinēju. Lai arī J.Ramba pēc izglītības ir angļu filologs, viņš jau 35 gadus nodarbojas ar, paša vārdiem sakot, savu īsto aicinājumu - seno motociklu atjaunošanu un kolekcionēšanu, īpaši pievēršoties angļu un amerikāņu «mocīšiem».J.Ramba «Ziņām» pastāstīja, ka vēl piektdien braucis ar 1913.gadā tapušo «REX/JAP», kas Anglijā ražots krievu cara armijas vajadzībām. «Šodien stūrēju 1926.gadā izgatavotu «Norton», jo vakar, braucot ar «REX/JAP», galamērķī nokļuvu par astoņām minūtēm vēlāk nekā plānots,» spēkrata maiņas iemeslu skaidroja J.Ramba.Motoentuziasts stāstīja, ka padomju laikos uzzinājis par kādu «REX/JAP» eksemplāru, kas atrodams Sibīrijā, un «uz dullo» aizsūtījis naudu cerībā, ka pretī tiks atsūtīts braucamais. Pēc vairākiem mēnešiem kārotais «mocītis» atsūtīts pa dzelzceļu, turklāt sūtījumam pievienota tā bijušā īpašnieka atvainošanās vēstule, ka viņš licis tik ilgi gaidīt - izrādās, bija aizsalušas šķūnīša durvis un braucamo nav varēts dabūt laukā. Lai savestu kārtībā atsūtīto braucamrīku, J.Ramba desmit gadus meklējis tā oriģinālo motoru. Motocikls ir interesants arī ar to, ka tas iedarbināms ar kurbuli. Vēl kolekcionārs lepojas ar 1903.gadā Rīgā ražoto motociklu «Russia», kā arī divām Anglijā saņemtajām balvām par motociklu restaurāciju.Braucēji sestdienas vakarā gan bija ļoti noguruši, taču apmierināti. Daudzus pārsteigušas gan Latvijas pilis un daba, tajā skaitā klajā laukā redzētie ap trīssimt stārķi, gan garšīgais ēdiens un labā mūzika.Šāds seno motociklu salidojums notiek sesto gadu, un tajā ir tradīcija veidot kopbildi skaistā, vēsturiskā vietā. Šogad kopbilde tiks režisēta pie Rundāles pils vārtiem.Šogad pasākumā piedalās seno motociklu cienītāji no deviņām valstīm - Lielbritānijas, Somijas, Norvēģijas, Austrālijas, Igaunijas un Latvijas, Dānijas, Vācijas un ASV. Turklāt spēkratu salidojums pirmo reizi notiek kā izturības brauciens pa 12 Kurzemes pilīm, četru dienu laikā veicot 600 kilometrus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Maksims Galkins

Es arī piedalījos šajā pasākumā ar savu 1953 gada motovelosipēdu - bij patīkami redzēt senlaicīgus transportu. Jelgavā tādas retro tehnikas ir maz.

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 22:27

Vietējās ziņas