Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Stādu dienas pulcē tūkstošiem apmeklētāju 16

«Pirmajās pāris stundās vairāk nekā puse vasaras puķu jau iztirgots,» tā sestdienas pirmspusdienā «Ziņām» sacīja kādas Talsu puses stādaudzētavas pārstāve Mareta. Viņu saimniecība, tāpat kā daudzas mūsu rajona stādaudzētavas, piedalās gan Stādu dienās Jelgavā, gan Stādu parādē pie Jaunmoku pils Tukuma pusē.

Mareta uz Jelgavu atvedusi virkni vasaras puķu - pelargonijas, eiforbijas, nokaru atraitnītes, diascijas, piparmētras, nepetas un citas. Cenas - no pusotra lata par nelielu puķupodu līdz desmit latiem par lielziedu krāšņu petūniju. ««Treknajos» gados cenas īpaši necēlām, tādēļ šopavasar arī nesamazinām,» viņa priecājas par apmeklētāju lielo pirktspēju.Par pieprasījuma trūkumu nesūdzējās arī SIA «Dārzs» stendā - pāris stundu pēc Stādu dienu sākuma no siltumnīcām Dobeles šosejā tika atvestas papildu hortenzijas. Kupli ziedošās daudzgadīgās puķes citi nepiedāvāja, tādēļ mūsu pilsētā augušās drīz vien aizceļo uz dārziem. «Nevar žēloties, ka būtu krīze,» sacīja uzņēmuma pārstāve.Tikmēr SIA «Zaļā rota» dārzniece Ilze ievērojusi, ka šajā gadā apmeklētāji ir vairāk kā ekskursanti, nevis pircēji. Viņi ilgi vēro, citi nāk ar konkrēta auga nosaukumu, bet pērk dažāda lieluma stādus. Neesot tā, ka vispirms izpērk mazākos, tātad lētākos.Jelgavas pils parkā un pagalmā šajās brīvdienās pulcējas vairāk nekā simt dalībnieku - audzētāji, dārza piederumu tirgotāji, amatnieki un citu dārzniekiem noderīgu preču pārdevēji. Atšķirībā no iepriekšējos gados notikušās Stādu parādes, šoreiz organizatori nerīkoja izglītojošus seminārus Jelgavas pils auditorijās. Iespējams, tas ir iemesls, kādēļ pie LLU stenda, kurā iegūstama plaša informācija par studiju iespējām Latvijas Lauksaimniecības universitātē, piestāja mazāk interesentu nekā citus pavasarus.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

es

Pasākums bija ļoti labs. Ko gribēju, to arī sapirku. Pēc katra stāda jau uz kokaudzētavu neskriesi! Vai tie izglītošanās pasākumi citus gadus bija apmeklēti? Man nudien nenāktu prātā tik jaukā dienā un ar visiem stādiem lekcijas klausīties! Stādu dienas (vienalga kā to nosauc) tagad notiek visapkārt. Ņemot vērā lielo mazdārziņu skaitu ap Jelgavu, te vienmēr būs pircēji. Galvenais , lai gribēšana stādīt! Tā kā nav ko zākāties par citu labi padarītu darbu un nesiet visur politiku klāt.

pirms 11 gadiem, 2009.05.05 11:51

TUSNIS

Tiesam labs pasakums. Ta mili, mierigi. Nu, kas gribes politiku saskatis ari sava pagalma.

pirms 11 gadiem, 2009.05.04 20:59

ideja

Sviests! Par ko re runāt? Vieni par kleitu, citi par meitu, bet trešie dala gurķu sēklu.
Melnu pataisa par baltu un otrādi. Katram sava taisnība, bet patiesību var redzēt arī no malas.

pirms 11 gadiem, 2009.05.03 22:30

Ieva

Nu kas tur slikts,ka šis pasākums notiek divās vietās.Tad jau līdzīgus nedrīkstēja rīkot ne Salaspils,ne Rīgas botāniskajos dārzos,ne Ķīpsalā.Ianāk,ka tie visi idejas paņēmuši no Vītoliņa. Jelgavā viss notika ļoti labi,ko gribēju,to nopirku.Uz Jaunmokām nebūtu braukusi.Nekāda izglītošana nav nepieciešama.Ko gribēju uzzināt,to uzzināju no pārdevēja.Nav ko te siet atkal klāt politiku Redzēju televīzijā tās drausmīgās mašīnu rindas Jaunmokās un domāju,cik labi ka ir tepat Jelgavā. Lai veicās arī citu gadu.Ieguvēji ir tikai cilvēki.

pirms 11 gadiem, 2009.05.03 19:16

Anita

Nu kas tur slikts,ka šis pasākums notiek divās vietās.Tad jau līdzīgus nedrīkstēja rīkot ne Salaspils,ne Rīgas botāniskajos dārzos,ne Ķīpsalā.Ianāk,ka tie visi idejas paņēmuši no Vītoliņa. Jelgavā viss notika ļoti labi,ko gribēju,to nopirku.Uz Jaunmokām nebūtu braukusi.Nekāda izglītošana nav nepieciešama.Ko gribēju uzzināt,to uzzināju no pārdevēja.Nav ko te siet atkal klāt politiku Redzēju televīzijā tās drausmīgās mašīnu rindas Jaunmokās un domāju,cik labi ka ir tepat Jelgavā. Lai veicās arī citu gadu.Ieguvēji ir tikai cilvēki.

pirms 11 gadiem, 2009.05.03 19:13

kastanis

Apmeklēju abus pasākumus.
Jelgavas pils parkā šogad bija tirgus, tirdziņš. Varbūt arī to visu var saukt par Stādu dienu. Nav peļami, jo arī mazie stādu audzētāji varēja realizēt savu rūpalu.
Jaunmoku pilī notika Stādu parāde tās tradicionālajā un sākotnējā nozīmē. Tā bija gan izstāde, gan izglītōjošs pasākums, gan pašapziņas un pašcieņas apliecinošs notikums. Stādu parāde arī šodien noturēja mūsu augstos griestus.
Secināju vienu, ka šie tiešām ir dažada līmeņa pasākumi un katram atrodas savs apmeklētājs un atbalstītājs. Svarīgi, lai visam tam būtu piešķirta jēga un ideja, bet arī tā katram ir sava.

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 22:29

zuze

biju abās stādu parādes vietās! Jelgavaa patika labāk!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 21:25

Irma

A es jau visu ko sapirkos esmu sastādījusi,bet Jūs tik vāraties un vāraties.Kāda starpība,kas,kam,ko.Vītoliņš,Ozoliņš vai Liepiņš,ka tikai viss notiek.Tirgotāji taču tie paši...

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 20:40

TDI

Dome brutāli nozaga pasākumu, kad tika sasniegts normāls līmenis, pataisīja par savu, Vītoliņu pasūtīja tālāk. Laba politiskā zagļu reklāma.

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 17:50

Aldis

Supper,viss notiek un viss ir kā bijis.Tik vien bija,kā izbļaustīties pa visu valsti.Te nu dabujāt ar bumerangu...
Viss vislabākajā kārtībā,dārza dienas izdevušās.PALDIES...

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 17:10

Vietējās ziņas