Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Zālītes ielā piemin holokausta upurus 8

Ebreju, kā arī citu nacionālo kultūras biedrību dalībnieki un sabiedrības pārstāvji Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā nolika ziedus pie pieminekļa mežā pie Zālītes ielas.

Piemiņas brīdī uzrunas teica pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, kā arī muzeja «Ebreji Latvijā» pārstāvis Meijers Melers. Viņš stāstīja par Jelgavas ebreju kopienu, no kuras cēlušies daudzas vēsturē pazīstamas personības. Savukārt vēsturnieks Andris Tomašūns runāja par holokausta pētījumiem. Viņš minēja, ka Zālītes mežā nogalināti ap pusotra tūkstoša ebreju.Jelgavas Ebreju kultūras biedrības dalībnieks Ļevs Kolačevs arī piebilda, ka viņam neviens nav jautājis, vai ebrejiem būtu vajadzīgi agrākie sabiedrisko organizāciju īpašumi. Viņaprāt, to rosina amerikāņu politiķi, kuriem ir vajadzīgs ebreju lobija atbalsts. Turpretī Latvijā tas rada domstarpības un šķeļ tautas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

zocialists Ivars Jakovļevs

Izsaku priekšlikumu- atdot Ivaram pusi no akadēmijas garāžas-kas tai vietā, kur bija reiz sinagoga!

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 11:46

Lasītājai

Piekrītu "lasītājai", ir mums 2 naciķi, Ivars jakovļevs un vēl viens "bez nika".

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 10:02

jelgavniecei

Bemberu čigāni
eu, žīdi, bračkas, tā nav godīgi. mūs tāpat, kā jūs apšāva, un arī gan zirgu, gan dārzu atņēma. kā tagad - žīdam pienākas un čigānam nepienākas? vai tas nav ebreju nacisms?

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 09:57

Jelgavniece

Tam nabaga cilvēkam tak nav jāuztraucas par kaut kādiem neesošiem amerikas lobijiem. Tāpat kā citas tautības organizācijas, piemēram, baznīcas ir saņēmušas atpakaļ savus īpašumus, tāpat ebreju sabiedriskajām organizācijām pienākas atpakaļ savi īpašumi. Ja citiem atdod, bet ebrejiem nē, tad tā ir diskriminācija pēc tautības.

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 09:21

Lasītāja

Cilvēkiem ir ļoti jāuzmanās, jo Latvijā ar atsevišķu politisko spēku atbalstu notiek nacionālsociālistisku ideju popularizēšana un līdz ar to arī kūdīšana pret ebrejiem kā tautību. Tās ir ļoti nepatīkamas un bīstamas tendences.

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 09:17

zocialists Ivars Jakovļevs

vai Ivars kāds šabes gojs ir??

pirms 8 gadiem, 2012.07.04 21:15

zocialistam Ivaram Jakovļevam

Visi incesta rezultāta dzimušie ir piederīgi šai tautai.

pirms 8 gadiem, 2012.07.04 20:26

zocialists Ivars Jakovļevs

vai tur bildēs nespīd viena līdēja ruds ģīmis! tas jau visūr ielīdīs...bez ziepenieka

pirms 8 gadiem, 2012.07.04 20:15

Vietējās ziņas