Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavojoties apkures sezonai, veic pārbaudes; ja sistēma būs nolietojusies, apkuri mājai nepieslēgs 12

Vairākās «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes» (NĪP) apsaimniekotajās mājās, lai pārliecinātos par apkures sistēmas gatavību jaunajai apkures sezonai, veikta hidrauliskā pārbaude. Šādas pārbaudes tiks organizētas arī citās ēkās.

NĪP valdes loceklis Juris Vidžis informē, ka hidraulisko pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka apkures sistēma ziemā būs droša ekspluatācijā, īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir nolietojusies. «Tādējādi, ja pārvaldnieks nebūs pārliecināts, ka sistēma ziemas sezonai ir gatava, apkure mājai netiks palaista,» informē NĪP.Līdz šim brīdim piekrišana veikt hidraulisko pārbaudi saņemta no apmēram 50 daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, vairākās mājās šis process jau noslēdzies. Būtiski bojājumi apkures cauruļvados tajās nav atklāti.«Pievienojot pārvietojamo sūkni apkures sistēmai, spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek atstāts vismaz uz 24 stundām – gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas, sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja ne – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi,» apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes procesu atklāj NĪP inženieris Artūrs Klidziņš.Pārbaudes tiek veiktas pēc pulksten 18, kad lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku ir mājās. Tas ir būtiski fiksēto defektu novēršanai gadījumos, kad «vājā» apkures sistēmas vieta atklājas kādā dzīvoklī, pauž NĪP speciālisti. Pašlaik NĪP turpina aptaujāt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pilnvarotās personas un māju vecākos, lai vienotos par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudes veikšanu. Jāpiebilst, ka nepieciešamību veikt apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.907 «Dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta noteikumi».

Pievieno komentāru

Komentāri 12

:))) foši NĪP brauc pa ausīm un iekasēs naudiņu kad spiedīs vajadzība, a vajadzību paši mākslīgi radīs. Un lielākās problēmas būs mājām kurām ir naudas uzkrājumi :)))

un visi tik klausās ..................

pirms 7 gadiem, 2012.09.26 22:50

Dusmīgā

Man jau sen ir sava apkure, savs ūdens, jo citādāk nevar, mani satrauc tāda lieta kā jumts!!! Lūdzu lasiet tekstu uzmanīgi!

pirms 7 gadiem, 2012.09.26 11:24

Lija

Nu forši- nāk ziema, apkuri, redz, nepieslēgs, veiks pārbaudes par kurām jāmaksā iedzīvotājiem... Da vienkārši Fortums kopā ar NĪPu izdomā, kā atkal kādu naudiņu no mājām ieraust ķešā. Tā bija arī ar čuguna radiatoriem, kurus obligāti vajadzēja skalot par mūsu naudu- nu jā, tur iztecēja mazliet tāda melna žurdziņā, bet ne miņas no tiem briesmīgajiem aizsērējumiem, kas traucējot siltumam nokļūt telpās. Ne dzīvoklī, ne kāpņu telpā nekļuva siltāks ne par grādu. Bet naudu iekasēja it kā par krietnu darbu iedzīvotāju komfortam. Kārtējā kampaņa būs arī ar šito apkures sistēmu pārbaudi. Galvenais, ka to organizē pašā pēdējā brīdī pirms apkures sistēmas pieslēgšanas. Kā man gribētos, ka tā sistēma tiešām tiktu atzīta par nolietojušos, jo tad mēs beidzot tiktu pie Godmaņa krāsniņām...Interesanti vērot, kādus tik jaunumus Vidžis neizgudro- nu riktīgi cilvēciņš savā vietā!

pirms 7 gadiem, 2012.09.26 01:13

Visas

Fortum problemas - tas ir iedzivotaju problemas . fORTUMAM jeb bijushiem DEGENERATIEM, katik nauda krit keshaa .

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 20:46

tas dusmīgai u.c.

Katram pašam dzīvokļa īpašniekam jāzina par radiatoru stāvokli. Ja veci- jānomaina. Ir pat tā, ka pēdējā stāva dzīvoklis nevar atgaisot, jo šim tie radiatori ir galīgi veci, vēl no tiem laikiem, kad māja tika nodota ekspluatācijā. Vēl ir tādi "inženieri- arhitekti" , kuri istabās pielikuši papildus radiatorus galīgi kreizī un nesilda ne pašam, ne sašam.
Tāpēc nav ko iespringt, katrs zina, ka pēc vasaras nāk rudens un tad ziema. Tā ir, ka visu vasaru kā sienāzīši lēkā un kad pienāk apkures sezona, tad brēc, ka tas nav un šis beigts.
Man absolūti vienalga, jo man pašam sava māja, sava apkure; ir malka- kurinu, nav malkas- nekurinu....pērku briketes :))))

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 17:10

njā

Forši, kad jāslēdz klāt apkure, tad pārbaudīs vai tehniski tur. nez kur pārbaudes bija vasarā, kad varēja apkures sistēmas taisīt acis pārgriezis.......

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 16:23

tekla

monopolistu (censored). Kura partija pirms pašvaldību vēlēšanām solīs ieviest apkurei apmaksu pēc skaitītājiem, par to partiju arī balsošu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 14:47

BEZDIENS

to Koļa.Kādeļ Fortum Jelgava būtu jāinformē tevi par kredītiem,kā arī par projektiem,jo viņš ir kapitālists no citas valsts,kā grib tā dara,Jelgavas mafija pārdeva šiem apkuri

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 14:30

Koļa

Fortums kopā ar mājas apsaimniekotāju neko neveic, vienīgi vēlas iekasēt naudu. Bez tam Fortums ir sagrābies kredītus un neskatoties uz to vēlas piedalīties apšaubāmos projektos par ko iedzīvotāji netiek informēti. Ja pagājušajā gadā siltums sadārdzinājās par 15 %, tad šogad pie arktiskās ziemas gaidāmi visi 25 % jeb 1.50-2.50 Ls par m2. Vēlams iedzīvotāju streiks pret Fortum patvaļībām.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 14:02

Dusmīgā

Ka vienmēr, pēdeja brīdī ko izdomā, visu vasaru sēž dibenus kasa.
Man piemeram maju apsaimniekotājs Sia Nebruk, ta arī gadu nevar salabot jumtu, jautajums par ko tad lai maksā????:@

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:37

forši

a sezonas beigās to nevarēja veikt un tad pa vasaru saremontēt???? kaut kā viss čerez ž....

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:29

111

Vai ta parbaude ko veic-Cik ta mums dzivokla ipasniekiem izmaksas?

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:01

Vietējās ziņas