Ģimenes ārste Baiba Baķe: “Maigi sakot, mēs esam ļoti noslogoti” 7

Pēc Valsts veselības dienesta datiem, visvairāk (vairāk nekā trīs tūkstoši) pacientu Jelgavā ir ģimenes ārstei Baibai Baķei. Viņa šajā medicīnas aprūpes jomā ir celmlauze, kas tajā strādā jau kopš 1996. gada, kad Latvijā tika ieviesta ģimenes ārsta institūcija.    

Jelgavā vienā mēnesī aizgāja trīs ārsti


Pieredzējusī mediķe uzsver, ka tagadējais brīdis ģimenes ārstiem Jelgavā ir saspringts. Proti, augustā un septembrī praksi pārtraukušas trīs kolēģes. Viena devusies pelnītā atpūtā, otra –  dekrēta atvaļinājumā, trešā nolēmusi turpmāk darboties citā veselības aprūpes jomā. “Aptuveni rēķinot, piepeši divos mēnešos Jelgavā bez sava iepriekšējā ģimenes ārsta paliek ap trīs tūkstoši pacientu,” secina daktere B.Baķe. Valsts veselības dienests atbild par to, lai katram ģimenes ārsts tomēr būtu. Ja kāda prakse tiek slēgta, pacienti no tās tiek “izdalīti” citiem ģimenes ārstiem. 28 no minēto trīs kolēģu pacientiem nākuši klāt arī B.Baķes ģimenes ārsta praksei, kur, kā vēsta uzraksts uz prakses durvīm, jau ilgāku laiku jaunus pacientus “no malas” nepieņem. 
“Ja kādam vajag vienkārši atrast ģimenes ārstu, parunās ar vienu, otru kolēģi – gan jau paveiksies un atradīs. Bet ir arī neatliekamas situācijas, kad, piemēram, cilvēks atgriežas mājās no slimnīcas un ģimenes ārsts ir vajadzīgs tūlīt,” iztrūkstošo kolēģu aizvietošanas aktualitāti skaidro B.Baķe. Viņa piebilst, ka jauni ģimenes ārsti Jelgavā nav nākuši klāt jau gadus astoņus, bet to īpatsvars, kam pāri piecdesmit, strauji aug. 

Visu rakstu lasiet 12.septembra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 7

egle1

Es paskatījos Nacionālā veselības dienesta mājas lapā un saskaitīju 19 Jelgavas pilsētā esošus ģimenes ārstus ar nepilnām praksēm jeb tādām, kur var uzņemt jaunus pacientus. Kā tad īsti tur ir?
Skaidrs, ka situācija būs saspringta pie tiem ārstiem, pie kuriem pacienti var visu vari grib pierakstīties. Bet kā ir ar pārējiem ģ. ārstiem. Varbūt jāceļ kvalifikācija, lai varētu sekmīgāk ārstēt?

pirms gada, 2019.09.12 14:22

Māra

Dr.Baķe patiešām ir brīnišķīga, gudra daktere, kas visu laiku mācās un ir ļoti atsaucīga.

pirms gada, 2019.09.12 14:43

zuze

visforšākā dakterīte!!

pirms gada, 2019.09.12 14:58

Neziņa

Pie šís dakteres gan neko nopietnu árstét nevajadzétu

pirms gada, 2019.09.12 18:35

Nozīstais

Iefird sev rokā un paod,būsi vesels!

pirms gada, 2019.09.13 16:05

Kiwi

Dr.Sīricas vietā, kura aizgāja dekrētā ir Dr.Maruta Seržante. Tā kā viņas prakse nekur nepazuda. Aizvieto jauna daktere no Rīgas, kas apmēram gadu viņu aizvietos. Gimenes daktere mūsu meitinai un varu teikt tikai to pašu labāko - ļoti rūpiga un ieinteresēta. Mēs esam apmierināti.

pirms gada, 2019.09.17 17:09

Vietējās ziņas