Ģimenes ārstiem vajadzēs sazināties un aicināt seniorus vakcinēties pret Covid-19 2

Ģimenes ārstiem, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, līdz 7.novembrim vajadzēs sazināties ar pacientu sarakstā reģistrētajiem pret Covid-19 nevakcinētajiem pacientiem vecumā no 60 gadiem ar mērķi aicināt pacientus līdz 14.novembrim sākt vakcināciju, paredz valdībā pieņemtie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Ģimenes ārstiem nāksies aicināt seniorus vakcinēties prakses vietā, sadarbības iestādē vai pacienta dzīves vietā pacientiem vecumā no 70 gadiem.

Tāpat tiek noteikts, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) būs ļauts nodarbināt personas, kuras saņem izdienas pensiju atbilstoši NMPD neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā iesaistīto darbinieku izdienas pensiju likumam, taču minētajām personām tiek saglabāta izdienas pensijas izmaksa.

Līdzīgi arī ārstniecības iestādes vadītāji, ja tas ir nepieciešams darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, jebkurā brīdī varēs atsaukt darbiniekus no atvaļinājuma (izņemot bērna kopšanas atvaļinājumu) vai nepiešķir atvaļinājumu (izņemot bērna kopšanas atvaļinājumu). Ārstniecības iestādes vadītāji darbības nepārtrauktības nodrošināšanai varēs arī nenosūtīt darbinieku komandējumā vai atsaukt no tā.

Kā ziņots, no ceturtdienas, 21.oktobra, valstī ieviesti īpaši stingrus Covid-19 ierobežojošos pasākumus jeb "lokdaunu".

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jelgavniece-seniore

Gribēju pierakstīties uz 3 vakcināciju ļoti laicīgi jau uz novembri un gribu to izdarīt mierīgos apstākļos. Zvanīju uz Optima 1, bet tur paskaidroja, ka vakcīnas priekš 3. vakcinācijas vēl neesot saņemtas un pierakstīšot tikai tad, kad būšot saņemtas vakcinācijas. Sūtīja uz Zemgales Olimpisko centru. Pirmkārt negribu burzīties pa lieliem centriem, kur daudz cilvēku apgrozās. Un kas tas par murgu, vai tad 3. vakcīnai būs kādas īpašas citas vakcīnas. Un, kādēļ novembra mēnesī, kad jau iespējams būs slidenas ielas, man būtu jāiet uz ZOC no Jelgavas centra. Man nav savas automašīnas un sabiedrisko transportu neizmantoju drošības nolūkos. Caur manavakcīna.lv arī nedod iespēju pierakstīties uz 3. vakcīnu, jo tur skaitās, ka vakcinācijas kurss pabeigts. Bet novembrī jau 6 mēneši būs pagājuši. Kāpēc netiek dota iespēja laicīgi pierakstīties uz 3. vakcīnu drošos apstākļos tuvu savai dzīves vietai.

pirms mēneša, 2021.10.21 08:39

Jelgavniecei

Ja jūsu vecums ir 80+ notiek vakcinācija arī mājās.

pirms mēneša, 2021.10.21 11:57

Vietējās ziņas