Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenes ārstu praksēs “Covid-19” analīžu paraugs paņemts kopumā 178 pacientiem

“Covid-19” analīžu paraugu paņemšanu ģimenes ārstu praksēs veikuši 12 ģimenes ārsti, un kopumā analīžu paraugs paņemts ir 178 pacientiem, pavēstīja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Kā ziņots, ar mērķi uzlabot valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, kuri dzīvo lauku reģionos, un paplašināt iespējas nodot analīzes “Covid-19” infekcijas noteikšanai, NVD izstrādāja jaunus pakalpojumu tarifus un kārtību, kas ģimenes ārstiem ļauj saviem pacientiem nodrošināt valsts apmaksātu analīžu nodošanu “Covid-19” infekcijas noteikšanai.

Šo pakalpojumu patlaban nodrošina 18 ģimenes ārstu prakses. Iesaistīšanās šī pakalpojuma nodrošināšanā ir balstīta uz brīvprātības principa un pakalpojumu sniedz tās ģimenes ārstu prakses, kas NVD šādu vēlmi izteikušas.

Pēc NVD pieejamās informācijas, ņemot analīžu paraugus, nevienā gadījumā nav notikusi ģimenes ārsta praksē strādājošā personāla inficēšanās ar “Covid-19”.

Jau vēstīts, ka jūnija sākumā ģimenes ārsti, kuri šo pakalpojumu piedāvā saviem pacientiem, bija saņēmuši kopumā 85 paraugu paņemšanas komplektus, savukārt 23 paraugi jau bija nogādāti laboratorijās testēšanai.

Vislielāko interesi par “Covid 19” analīžu paraugu paņemšanas pakalpojuma nodrošināšanu savās praksēs esot izrādījuši Pierīgas un Zemgales ģimenes ārsti.

Pēc NVD paustā, viena parauga paņemšanas komplekta izmaksa ir 5,63 eiro. Paraugu paņemšanu nodrošina ģimenes ārsts, savukārt testēšana notiek laboratorijā. Pakalpojums uzsākts sadarbībā ar E.Gulbja laboratoriju.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas