«Ģintermuižas» vadība lūgs pārskatīt brīvības ierobežojumus slepkavam 8

Par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu notiesātajam Artūram Milleram, kurš bija izbēdzis no slimnīcas «Ģintermuiža» teritorijas, nav piemēroti īpaši brīvības ierobežojumi, izņemot piespiedu ārstēšanu, tāpēc slimnīca lūgs tiesu pārskatīt drošības līdzekli.

Par to aģentūru LETA informēja VSIA «Slimnīca «Ģintermuiža»» valdes priekšsēdētājs un galvenais ārsts Uldis Čāčus. Psihiatriskās slimnīcas vadītājs skaidroja, ka gluži nepieskatīts 1987.gadā dzimušais pacients nebija, taču slimnīcā, pēc līdzšinējā tiesas lēmuma, viņš atrodas piespiedu ārstēšanā, taču ne ieslodzījumā.«Mēs esam vispārēja tipa slimnīca, un viņam tikai piemērota piespiedu ārstēšanās, - te viņš ārstējas kā parasts pacients, kurš drīkst doties pastaigā pa slimnīcas teritoriju. Protams, viņu pavada personāls, taču tās ir pusmūža sievietes, nevis trenēti policisti ar rokudzelžiem. Slimnīcas teritorija nav slēgta tipa, tāpat šajā gadījumā logiem nav restu un pacients netiek saslēgts rokudzelžos, kam iebilst cilvēktiesību aizstāvji,» skaidroja Čāčus.Slimnīcas vadītājs informēja, ka saistībā ar 5.aprīļa izbēgšanu slimnīca iesniegs tiesai lūgumu pārskatīt šā pacienta režīmu, paredzot stingrāku brīvības ierobežošanu.«Šajā gadījumā īsti nav pamata arī ažiotāžai. Šie cilvēki tik ātri neiziet no līdzsvara, ja vien ilgstoši nav bijuši bez nepieciešamajām zālēm, taču šajā gadījumā vīrietis joprojām bija medikamentu iedarbībā,» skaidroja galvenais ārsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

www

šie slimie, ir tādi frukti, ka tikai turies..., tik labi fantazētāji..., pamēģini viņiem ko pateikt, pirmais ir ko dabūsi pretī-pateikšu dakterim, un rīt šeit tevis vairs nebūs. Un dakteri viņiem tic visus 100%, nācās reiz saskarties, kad slimnieks nomelnoja sanitāri, ka viņa slimnieku ar ķēdēm sita, ūdeni virsū lēja un degošas cigaretes uz muguras dzēsa. Bet daktere Jankovska tam arī ticēja, jo šis slimnieks ir tik slims, ka tādas šausmas nevarot izdomāt..., bet viņi izdomā vēl ne to vien. Būtu jums jāredz, kā uzvedas, kad sāk vīrieši viens ar otru seksot, sanitāram atliek tikai noskatīties, jo noliegt-tas nozīmē ka dabūsi pa galvu tā, ka maz neliksies.

pirms 8 gadiem, 2012.04.11 15:12

vvv

Kāpēc autovadītajam promiles tiek uzskatītas par vainu pastiprinošu apstākli, bet psihiski nepieskaitāmajam tikkai ārstēšanas iespējas , neskatoties uz nozieguma smagumu ???
Ja būtu "vainas pastiprinošs apstāklis " tad psihiskais padomās par savu visu atļautību...

pirms 8 gadiem, 2012.04.11 14:55

mītavnieks

ak Jelgava, Jelgava, Jelgava! Nomocītā pilsēta. Šobrīd palicis tikai 1 cietums, psihene toties aizvieto ar pilnām tiesībām cietumu trakiem noziedzniekiem, kuri apved ap stūri pat ārstus, kas nevar noteikt trakuma pakāpi dullam slepkavam. Re, Breivīks ar izrādās, ka pieskaitāms.
Un kino šāvējs arī normāls. Bet vai tik tiešām šie mūdži ir normāli un pieskaitāmi? Mn domāt, ka galīgi garām un viņus jāliek tādā iestādē, kur saskarsme nav iespējama ne ar vienu, pat ne savā starpā starp noziedzniekiem. Kas izteicās, ka jābūvē jauns cietums, tad iesaku šādu jaunu cietumu tikai slepkavām būvēt , bez jelkādām tiesībām.
Un tad varēs tur gāzt muļķi, tēlot trako un sapņot par sauli.

pirms 8 gadiem, 2012.04.11 08:51

viszinis

Kas sagaida taja diena stradajoso personalu...,paskaidrojumi?,neslavas iznesana?Zinu ka paris cilvekiem "janogana" ap trisdesmit bistamu,slimu un neprognozejamu pacientu,kuri ir parak gudri,lai" apvestu ap sturi" personalu.Slimnicai apsardze nekad nav bijusi,satrakojusies pacienti jasvalda paris sanitariem.Personalam pacienti ir uzbrukusi,tiec gala ka gribi,vienalga busi vainigs,Virsmasa "apedis"(ka to darija Rasma,savulaik).Pati "augsa"visiem iet ar likumu,jo bailesno slimniekiem

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 21:06

labais

dzidra,nafig man jamaksa nodokli,lai uzturetu kadu slepkavnieku,pie sienas to losi un miers

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 19:45

Zinātāja

Strādāju tur 90-o gadu sākumā. Bija tieši tāda pat situācija, bija piespiednieki, es biju jauna meitene un bija reizes, kad vedu staigāt visu baru. Bija gan uzticības personas slimnieku vidū, kuri palīdzēja vienu otru savākt.

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 18:40

dzidra

esmu pielikusi lielas pūles un visas zināšanas, savu pedagoģisko talantu, lai Artūriņš kļūtu par to, kas viņš ir. dod Dievs vecmāmiņai līdzekļus, kas sargātu, lai šo naivo, tēva pamesto puisīti kāds neiedomātos aizsūtīt uz cietumu.

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 16:03

zinātājs

jūtu līdzi sanitāriem, kuri dežurēja tajā dienā..., darbinieku skaits samazināts līdz minimumam, kad 30 slimniekiekus jāpieskata vienam darbiniekam. Pat ja pamana, ka kāds mēģina mukt, nezin ko darīt, skriet mucējam pakaļ vai pieskatīt palikušos.

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 14:43

Vietējās ziņas