Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatu varoņi rīko karnevālu

Noslēdzot piedalīšanos 2008.gada «Bērnu žūrijā», Jelgavas 4.pamatskolas jaunie lasītāji pulcējās Literārajā karnevālā, kur centās atveidot izlasīto grāmatu tēlus.

No tūkstoša mācību iestādes audzēkņu skolas bibliotēkā iesaistījušies 385, bet 140 no viņiem piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētajā konkursā «Bērnu žūrija».Kur slēpjas grāmatas pievilcība? Karnevāla vikingu vilks no somu rakstnieka Mauri Kunnasa stāsta «Vikingi nāk!» 3.e klases skolnieks Raivo Tambergs uzskata: «Televīzijas filmās notikumi rit ātri, bet grāmatu tu vari lasīt, kādā tempā gribi, un tādējādi labāk iztēloties tur atveidoto.»«Bērnu žūrijas dalībniekiem trijos mēnešos bija jāizlasa piecas konkursā noteiktās grāmatas. Lai tās bibliotēkā varētu saņemt, nācās stāvēt rindā, tūlīt pēc izlasīšanas vajadzīgo atzīmēt anketā un savstarpēji sadarboties,» stāsta bibliotekāre Ingvilda Ivanova. Bērnu žūrijā, kas notiek astoto reizi, šogad piedalās vairāk nekā 18 tūkstoši jauno lasītāju. Viņu noteiktās populārākās un mīļākās bērnu grāmatas tiks suminātas starptautiskajā grāmatu tirgū Ķīpsalā 28.februārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas