Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gūst panākumus ķīmiķu konkursā 2

Ar otro vietu komandu un individuālajās sacensībās Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem noslēdzies Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes «Jauno ķīmiķu konkurss», kurā savas zināšanas demonstrēja skolēni no visas Latvijas.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda (Artūrs Pugejs no 9.klases, Ksenija Puriņa no 10. klases, Ance Pļavniece no 11.klases, Līga Ansonska no 12.klases un skolotāja Agnese Svencicka) panākumus konkursā kaldināja visa mācību gada garumā, kopš rudenī sākās sacensību pirmā kārta (kopā piecas). «Piedalīšanās konkursā skolēniem nozīmēja lielu papildu darbu, jo uzdevumi nebija viegli - devīto klašu audzēkņiem vidusskolas, bet skolēniem no 12.klases - pat augstskolas pirmo kursu līmenī,» stāsta skolotāja, pauzdama gandarījumu par ģimnāzistu panākumiem. Labi veicās ne tikai izglītības iestādes komandai, kas sacentās desmit skolu konkurencē. Individuāli atzīstami startēja arī A.Pugejs, kurš aptuveni 40 dalībnieku konkurencē ieguva 2.vietu.«Esam vienīgā skola Jelgavā un viena no retajām valstī, kur skolēni bioloģijas ķīmijas klasē pastiprināti apgūst šos mācību priekšmetus, tāpēc mūsu absolventiem nav grūtību iestāties dažādās augstskolās, piemēram, Rīgas Stradiņa universitātē. Turklāt sestdienās visi 9.klašu skolēni Valsts ģimnāzijā var apmeklēt zinātniskās biedrības nodarbības, ko finansē pašvaldība,» teic A.Svencicka, pieminēdama arī moderno ķīmijas kabinetu, kas ierīkots par ES struktūrfondu un pilsētas domes piešķirtajiem līdzekļiem.Panākumi jauno ķīmiķu konkursā nav vienīgie, ar ko lepojas ģimnāzijas audzēkņi. Piemēram, L.Ansonskai kopā ar vēl divām klasesbiedrenēm Latvijas Lauksaimniecības universitātē notikušajās Atvērto durvju dienās izdevās uzvarēt ķīmijas konkursā un iegūt tiesības studēt Pārtikas tehnoloģijas fakultātē par valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilze

Kārtējā preses pīle! Vai skolotājai Agnesei Svencickai nav neērti nu jau ne pirmo reizi greznoties ar citu kolēģu sarūpētajiem lauriem? Viņas vienīgais audzēknis ir no 9. klases. Pārējie nopelni LU un LLU konkursos ir skolotājām Dainai Truksnei un Mārai Kūkai.

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 23:55

raimisg

Un Ilzei noteikti skauz, ka jau istai latvietei!

pirms 2 gadiem, 2018.03.27 21:19

Vietējās ziņas