Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gūst panākumus mācību firmu festivālā 2

Nedēļas nogalē Talsu 2.vidusskolā Skolēnu mācību firmu festivālā tikās Latvijas topošie uzņēmēji. 60 firmu konkurencē Spīdolas ģimnāzijas audzēkņi mājās pārveda ne vienu vien balvu un nomināciju.

Žūrijas simpātijas par labāko stendu ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas mācību firma «AMG» (Guntis Zondaks 8.komercklase), kas ražo aksesuārus no ložu čaulītēm, bet kategorijā par inovatīvu produktu uzvarēja «Darelī» (Elīza Barkāne, Dārta Apsīte 8.komercklase), kas no krāsainas plastikas masas «cep» vitrāžas. Sociāli atbildīgākā uzņēmuma nomināciju ieguva firma «Skaliņi» - Matīss Brants, Gusts Indāns no 8.komercklases, kas ražo ekoloģiskus skaliņus krāsns iekuram. Viņi arī saņēma simpātiju balvu no uzņēmuma «Jaunalko». Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas simpātija tika «Dekors» pārstāvjiem - Vitālijam Silinam un Ksenijai Maslovai (11.komercklase). Jelgavas Spīdolas ģimnāzija no Latvijas Bankas saņēma balvu par masveidību.Festivālā piedalījās arī pārstāvji no Somijas, sacenšoties par iespēju būt vienam no diviem uzņēmumiem, kas maija sākumā dosies uz Norvēģiju, lai pārstāvētu Latviju Eiropas Skolēnu mācību firmu festivālā. Grūtā sacensībā, aktīvi darbojoties un iekarojot žūrijas un apmeklētāju simpātijas, šādu iespēju ieguva divas jaunās firmas no Madonas Valsts ģimnāzijas.Abas uz Norvēģiju braucošās firmas, kā arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotājas Dzintra Aploka un Inta Jorniņa, «Darelī» un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas pārstāvji balvās no pasākuma organizatoru, biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement - Latvija», partnera «A/S Tallink Latvija» saņēma kruīza ceļojumus uz Stokholmu.D.Aploka priecājas, ka tik lielā un spēcīgā konkurencē jaunieši sasnieguši tik labus rezultātus. Viņa īpaši uzteic pamatskolas klašu audzēkņus, kas cīnījās līdzās vidusskolēniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas