Iecavas novadā bažas par autobusu reisu samazināšanu Jelgavas un Vecumnieku virzienā

Lielākas raizes Iecavas novada iedzīvotājiem sagādātu sabiedriskās transporta reisu samazināšanas Jelgavas un Vecumnieku virzienā, aģentūrai LETA pauda novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK).

Pašvaldībai pašlaik nav precīzas informācijas par to, kādus novada teritoriju šķērsojošus sabiedriskā transporta maršrutus varētu mainīt vai pat slēgt, taču lielākās bažas ir par Jelgavas un Vecumnieku virzieniem.

"Mums ir šādas aizdomas," klāstīja domes priekšsēdētājs, skaidrojot, ka uz minētajām vietām ir vien daži reisi dienā, savukārt reisu skaits virzienā Bauska-Rīga sasniedz vairākus desmitus.

Mačeks stāstīja, ka Jelgavā strādā daudzi novada iedzīvotāji, tāpat Jelgavā tiek nodrošināti vairāku valsts iestāžu pakalpojumi. Savukārt reisu samazināšana Vecumnieku virzienā ietekmētu tos novada iedzīvotājus, kas dzīvo pie novada robežas Vecumnieku virzienā, bet pakalpojumus saņem Iecavā.

Mačeks cer, ka plašāku informāciju par iespējamām izmaiņām sabiedriskā transporta reisos varēs iegūt Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes sēdē 16. janvārī.

Sabiedriskā transporta padomes sēdē tika panākta vienošanās, ka reģionālais maršrutu tīkls ir jāpārskata un ka turpmāk uzturēt to tieši tādā apjomā, kāds tas ir šobrīd, ar esošajiem resursiem nav iespējams. Tāpat tika panākta vienošanās, ka plānošanas reģioni kopā ar pašvaldībām iesniegs savus priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla izmaiņām, un visi grozījumi, kas maršrutos varētu tikt veikti, notiks pakāpeniski.

Savukārt ZPR Sabiedriskā transporta un autoceļu attīstības nodaļas vadītāja Alda Ērmane aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka plānotā sabiedriskā transporta reisu samazināšana Zemgalē nenotiks visos novados.

Runājot par plānotajām izmaiņām sabiedriskā transporta tīklā, ZPR speciāliste bija izvairīga, konkrētus maršrutus nesaucot, jo tīkla izvērtēšana vēl notiekot.


Foto: no interneta resursiem

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas