Iedzīvotāji sludinājumos meklē iespēju saslimt ar Covid-19 16

Pēdējā laikā iedzīvotāji ar sludinājumu starpniecību vairākkārt meklējuši iespēju "aplipināties" ar Covid-19, lai iegūtu pārslimošanas sertifikātu un izvairītos no vakcinēšanās, turklāt vienu no šādiem sludinājumiem kāda skolotāja ievietojusi laikrakstā "Bauskas Dzīve", vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

LTV žurnālists, sākotnēji uzdodoties par Covid-19 slimnieku, sazinājās ar konkrētā sludinājuma autori, kura stādījās priekšā kā skolotāja Iveta. Viņa pauda gatavību tikties, lai pēc iespējas ātrāk vienotos par aplipināšanu.

"Mēs tiksimies un tad visu sarunāsim. Sākumā parādīsiet dokumentu, ka esat pozitīvs. Tad runāsim tālāk," telefonsarunā sacīja sludinājuma autore, uzsverot, ka arī viņas kolēģes meklē iespēju šādā veidā saslimt, lai nebūtu jāvakcinējas, un ir gatavas par to maksāt naudu. "Man kolēģītes arī meklē. Mēs esam vairākas skolotājas. Mēs esam bariņš, kurš nevakcinējas. Kā jūs zināt, 15.novembrī paliksim bez darba," telefonsarunā skaidroja sieviete.

Jautāta, vai ir gatava tam, ka vīrusa izslimošana nav patīkama, sludinājuma autore atbildēja, ka zina to, bet viņai un kolēģēm "ar imunitāti viss ir kārtībā". "Es domāju, ka mums tā pārslimošana būs pavisam viegla. Katrā ziņā mēs nebaidāmies no pārslimošanas. Mēs baidāmies no nepierādītas vakcīnas, kas nav kārtīgi izpētīta. Mēs no tā baidāmies. Jo mēs nezinām, kas notiks pēc pieciem, desmit gadiem, kāda mutācija sāksies no tās vakcīnas," savus argumentus telefonsarunā klāstīja sludinājuma autore.

Žurnālistam atzīstoties, ka viņš nav Covid-19 slimnieks, sieviete neapjuka, bet atzina, ka par piedāvājumu trūkumu nevarot sūdzēties. "Pusotrā dienā man bijuši no 20 līdz 30 zvani. Tūlīt arī ar vienu jātiekas," apgalvoja sludinājuma ievietotāja.

Covid-19 slimnieki prasot vismaz 100 eiro par savu "pakalpojumu". Tomēr sieviete gatava šķirties no lielākas summas, jo galvenais esot, lai kabatā ir sertifikāts par Covid-19 izslimošanu. Tad sešus mēnešus varēšot dzīvot mierīgi. Par laiku pēc mēnešiem sieviete vēl nedomājot, jo varbūt, ka tad viss būs mainījies - piemēram, valdība kritusi. Ja nekas nemainīsies, sieviete gatava atkārtot saslimšanu ar Covid-19.

Sieviete uzsver, ka valdība solīja brīvprātīgu vakcināciju, bet tagad situācija mainījusies.

Sludinājuma autore arī neslēpj, ka pirms tam mēģinājusi iegādāties viltus vakcinācijas sertifikātu, bet tas neesot izdevies, tādēļ tagad ķērusies pie šī plāna. Sievietei esot 53 gadi, no kuriem 32 viņa nostrādājusi skolā un citu darbu meklēt nevēlas. Baušķeniece strādājot vairākās Rīgas mācību iestādes, bet šobrīd noformējusi slimības lapu. No skolas vadības savus plānus apzināti inficēties viņa slēpjot.

"Bauskas Dzīves" redaktore Anita Rozentāle apliecināja, ka sludinājums nav joks. To tiešām iesniegusi kāda novada skolotāja. Arī laikraksta redakcijā bijušas diskusijas - vai tiešām tādu tekstu drīkst publicēt. "Šajā tekstā likuma pārkāpumi netika saskatīti, bet, tālāk diskutējot, ļoti svarīgs jautājums - ko ar šādu tekstu iesniedzējs vēlas panākt, kāda ir viņa argumentācija. Atbilde no šīs skolotājas, sludinājuma iesniedzējas bija: gribu valdībai parādīt, cik tālu ir novesti skolotāji, uz ko viņi varētu būt gatavi, protestējot pret obligātu vakcināciju," skaidroja "Bauskas Dzīves" redaktore.

Viņa uzsvēra, ka, saskaņā ar redakcijas nostāju, cilvēkiem ir jātic zinātnei un jāvakcinējas, nevis jāpakļaujas "dažādiem murgiem". "Ir jāvakcinējas. Bet nevar tā gluži izlikties, ka nav citādi domājošo," raidījumam sacīja laikraksta redaktore Rozentāle.

Ja vīrusa pircējus un nesatrauc atbildība par savu veselību, tad iespējams būs pamats satraukties par atbildību likuma priekšā. Kā skaidroja Valsts policijas pārstāve Krista Andersone, šāda rīcība - indivīda vēlme inficēties ar vīrusu - ir sevis un citu indivīdu veselības un dzīvības apdraudoša, tā neatbilst nekādām pilsoniskās sabiedrības noteiktām uzvedības un ētikas normām, kas var novest līdz administratīvai un, iespējams, arī līdz kriminālatbildībai.

"Pirmkārt - jau satiekoties klātienē, labi zinot, ka viens no tikšanās dalībniekiem ir Covid-19 pozitīvs, abas puses pārkāpj epidemioloģiskās drošības noteikumus. Turklāt arī krimināllikums paredz atbildību par personas apzinātu inficēšanu ar bīstamu infekcijas slimības izraisītāju, ja tā rezultātā izraisītas smagas sekas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai naudas sodu," pastāstīja Valsts policijas pārstāve.

Kā ziņots, šajā Covid-19 vilnī vislielākie ierobežojumi skar cilvēkus, kuriem nav Covid-19 pārslimošanas vai potēšanās sertifikāta, - valdība lēma no 11.oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un pienākumu valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Policija jau norādījusi, ka uzraudzīs noteikumu ievērošanu, kā arī uzsvērusi, ka vēlme apzināti inficēties ar Covid-19 ir neētiska un par to iespējama kriminālatbildība. To policijā norādīja, reaģējot uz sociālo tīklu grupu "Kafijas tase", kur dalībnieki meklē Covid-19 slimniekus, lai no viņiem inficētos un tādējādi iegūtu pārslimošanas sertifikātu.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Zinātājs

Tie nav iedzīvotāji, bet pilnīgi deģenerāti.

pirms mēneša, 2021.10.16 22:52

Dafne

Saslimstības līmeni nosaka sabiedrības kultūra.

pirms mēneša, 2021.10.16 23:46

Vai

nepietiek ar poda vāku un durvu rokturu laizīšanu.Un tādas šmaras strādā par skolotājām???

pirms mēneša, 2021.10.17 00:20

hmm

Lai cik dumji tas neizskatītos no malas, bet saprotu arī tos cilvēkus, kas tādā veidā izrāda, ka ir piespiesti pie sienas un bezizejas stāvoklī un galīgi nebūtu tas, kurš sāktu apsaukāt vai vērtēt pēc kādu personīgā lēmuma pieņemt vakcīnu vai nē, vēl jo vairāk pēc tā vērtēt skolotāja darba spējas. Nožēlojami.

Šis un augstākie komentētāji tikai parāda sabiedrībā pastāvošo zemo intelekta līmeni.

- pote neglābs no saslimšanas vai vīrusa pārnēsēšanas tālāk. Kādos gadījumos nepotējies varbūt apslims vairāk, bet tikpat labi iespējams būs izvairījies no kādām smagām potes izraisītām blakusparādībām. Cik garš, tik plats, kā latviešu tautas paruna saka. PERSONĪGA IZVĒLE.
- nepotējies cilvēks nav lielāks drauds taviem tuviniekiem, ko kā aunu baram zemapziņā tev grib iebarot.

pirms mēneša, 2021.10.17 11:02

Kристина Комиссарова

es arī meklēju,un tur nav nekas slikts

pirms mēneša, 2021.10.17 08:27

vari nemeklēt

Covids pie tevis pats atnāks ciemos, ja tik ļoti vēlies, jo Covidam patīk cilvēki , kas ir prātā aptumšoti sektanti.Tikai tad nemeklē ārstus un priecājies par to, ko pati piesauci. Lai tev veicas!

pirms mēneša, 2021.10.17 10:38

Nu

tavi 'sektanti' varbūt šoreiz cēla trauksmi par agru un ļoti daudzi ne sektanti jeb kristieši vakcinējas un iesaka darīt to citiem, bet nevar noliegt, ka šis IR bezprecendenta gadījums, kad VISU PASAULI "gandrīz" (bet vēl nedaudz pietrūkst) uzspiež pieņemt vakcīnu un bez covid19 pases "gandrīz" (bet nedaudz vēl pietrūkst) nevar iepirkties.

Var viegli atrast līdzību ar Bībelē aprakstīto "zvēra pielūgšanu un zvēra zīmes uzspiešanu" uz labās rokas vai pieres visiem cilvēkiem, liels vai mazs, bez kuras nevarēs "ne pirkt ne pārdot". Tā sakot, ģenerālmēģinājums noticis. Ja ticam Bībelei, tad uz to mēs ejam. Pasaule ņirgs tālāk, bet pienāks laiks, kad būs jāpieņem 'kaut kas' uz labās rokas vai pieres un tos, kuri to nepieņems, pasaule ienīdīs. Kādreiz nesapratu, kāpēc lai 'normāls labs cilvēks' varētu kādu tieši - IENĪST par to, ka viņš kaut ko nepieņem. Kas tev par daļu par viņa dzīvi? Te ir atbilde. Būs līdzīgi kā ar covid19, tevi varēs ienīst, jo tu cilvēku acīs būsi šķietams drauds viņu ģimenei, bērniem un tuviniekiem. Labi izdomāts.

pirms mēneša, 2021.10.17 11:52

nu,jā,

acīm redzams, ka pa šiem 32iem gadiem kaut kas ar galvu ir sagājis grīstē. Skumji...

pirms mēneša, 2021.10.17 10:23

tādas skolotājas

ne tikai jāatlaiž no darba , bet arī jāizolē no sabiedrības, lai ar savu stulbumu neaplipina citus, kam domāšana bremzē.

pirms mēneša, 2021.10.17 10:46

man kauns

ka dzīvoju Latvijā . Tādas nenormālības laikam neviena cita valsts nav izdomājusi? Tas tak ir noziegums pret tautu un prātā apdalītās skolotājas vajadzētu aizsūtīt uz tuksnesi, lai dzīvo kā māk.

pirms mēneša, 2021.10.17 10:54

egle1

Nav taisnība, tieši Latvijā šo ideju ari pārņēma no citām valstīm - C19 ballīte, Vācijā, piemēram, populāri.

pirms mēneša, 2021.10.17 12:09

novēlu!

Lai visas saslimt gribošās būtnes Covids apskauj cieši un viņu vēlēšanās piepildās , bet nedomājiet apgrūtināt ārstus un braukt uz slimnīcām. Skolotājām atņemt diplomus( ja tādi vispār ir) un pavadīt līdz lopu vagoniem , lai brauc tālēs zilajās.

pirms mēneša, 2021.10.17 12:57

ome

Cik gan mes esam launi un naida pilni ! NU- Jums 100% TAISNIBA! Man izskatas, ka mes driz nemsim lapstas un iesim kaiminu zvetet. Valdiba bus merki sasniegusi ...Lai Visiem skaista diena!Ta turpiniet, gudrulisi nopotetie, viens otru est.

pirms mēneša, 2021.10.17 13:47

potētā

Ej labāk, OME, un vakcinējies , kamēr nav par vēlu. Valdības mērķis ir , lai būtu mazāk saslimušo, bet vecīši jau domā, ka ir gudrāki par ārstiem un zinātniekiem.

pirms mēneša, 2021.10.17 14:37

Vietējās ziņas