Iedzīvotāju vakcinācijā būtu gatavas iesaistīties arī laboratorijas

Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāju vakcinācijā pret Covid-19 gatavi būtu iesaistīties arī laboratorijās strādājošās ārstniecības personas, apliecināja aptaujātajās laboratorijās.

"Centrālās laboratorijas" (CL) valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa uzsvēra, ka, ņemot vērā CL teritoriālo aptveri Covid-19 testēšanas vietās, loģistikas tīklu, kurš nodrošina paraugu transportēšanu visā valstī, ar pietiekamo kvalificētā personāla kapacitāti ir gatava un spējīga iesaistīties Latvijas iedzīvotāju vakcinācijā.

CL visā Latvijā ir vairāk nekā 60 filiāles un 29 Covid-19 paraugu savākšanas punkti.

Gatavību iesaistīties iedzīvotāju vakcinācijā apliecināja arī pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā "BIOR", kas pagājušā gada otrajā pusē iesaistījās valsts apmaksātu Covid-19 analīžu veikšanā.

"Nepieciešamības gadījumā ir teorētiski iespējams, ka "BIOR" ārstniecības personas iesaistās vakcinēšanas procesā, tāpat kā ir iespējams pārvērst paraugu ņemšanas kabinetus par vakcinācijas kabinetiem," sacīja "BIOR" sabiedrisko attiecību pārstāve Ilze Dimante.

Viņa gan piebilda, ka "BIOR" pagaidām nav aicināts apsvērt šādas vajadzības.

Komentējot laboratoriju darbinieku ieinteresētību vakcinēties pašiem, Dimante minēja, ka pagājušajā nedēļā pret Covid-19 tika vakcinēti visi tie "BIOR" darbinieki, kas tieši saskaras ar Covid-19 pacientiem vai klīnisko materiālu laboratorijā.

"Pēc uzaicinājuma no Zāļu valsts aģentūras vakcinēt "pirmās līnijas" darbiniekus, mēs darbiniekiem izsūtījām elektronisko anketu, aicinot pieteikties vakcinācijai. Atsaucība bija negaidīti augsta - vairāk nekā 80% no tiem darbiniekiem, kas ikdienā tieši saistīti ar Covid-19 pacientiem vai klīnisko materiālu laboratorijā, pieteicās vakcīnai," atzina Dimante.

Vakcinēties pret Covid-19, izmantojot slimnīcu piedāvājumu, sācis arī CL personāls, apliecināja Lapiņa. Pēc viņas sacītā, CL speciālisti ir ieinteresēti vakcinēties pret Covid-19. Plašāku komentāru par to, vai un kādā veidā tiek apzināti CL darbinieki par vēlmi saņemt vakcīnu pret Covid-19, viņa nesniedza.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) iepriekš norādīja, lai īstenotu visaptverošo vakcināciju pret Covid-19, plānots mobilizēt visus iespējamos ar medicīnas nozari saistītos profesionāļus, tostarp arī ginekologus un farmaceitus.

Jau vēstīts, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) iepriekš norādīja, ka, lai īstenotu visaptverošo vakcināciju pret Covid-19, plānots mobilizēt visus iespējamos ar medicīnas nozari saistītos profesionāļus, tostarp arī ginekologus un farmaceitus.

Otrdien Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 1592 personas, kas ir par 247 vairāk nekā pirmdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pirmdien Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši 1345 cilvēki, lai gan sākotnēji tika ziņots par 1312 vakcinētajiem.

Kopš vakcinēšanas kampaņas sākuma Latvijā pret Covid-19 sapotētas 9899 personas. Līdz šim kopumā vakcinētas 7629 ārstniecības personas un 2270 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas