Iepazīs Ķemeru nacionālā parka putnus

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” 7. un 8. aprīlī aicina iesaistīties Pavasara putnu vērošanas dienās Ķemeru nacionālā parka teritorijā, informē pārvaldes pārstāve Baiba Ralle.

“Putnu dienās gaidīsim gan lielus, gan mazus interesentus. Gribam parādīt, cik daudzveidīga ir putnu pasaule mums apkārt. Lai arī vairums cilvēku tos nemana, tie ir visur – pavada ar skatieniem un dziesmām vietējā pilsētas parkā, mežā, laukā, pat piemājas dārzā. Tieši tādēļ pavasaris, kad putni nupat atgriezušies no siltajām zemēm, ir īstais brīdis tos iepazīt labāk. Iespējams, tieši putnu vērošana var kļūt par lielisku iemeslu biežāk atrasties dabā un ļauties elpu aizraujošiem piedzīvojumiem, meklējot un iepazīstot arvien jaunas putnu sugas,” pauž dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

7. aprīlī interesenti aicināti piedalīties kādā no divām putnu vērošanas ekskursijām ornitologa Jāņa Ķuzes vadībā uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām (ar autobusu). Pirmā ekskursija sāksies pulksten 9, otrā – 14, pulcēšanās pie “Meža mājas”. Ekskursiju dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums pieteikties, zvanot dabas izglītības darba speciālistei A.Balandiņai pa tālruni 29149365.

Ikvienu interesentu šajā dienā gaida arī “Meža mājas” sarūpētās aktivitātes. No pulksten 11 līdz 15 varēs izmēģināt sejas apgleznošanas darbnīcu, kā arī iesaistīties dažādās izzinošās aktivitātēs un iepazīt putnus Latvijas Ornitoloģijas biedrības veidotajās spēlēs. No pulksten 11 līdz 13 būs iespējams darināt putnu būrīšus, ko pēcāk izvietot sava mājokļa apkārtnē.

Ikviens aicināts piedalīties arī kādā no četrām īpašajām nodarbībām pulksten 11, 12, 13, 14, kurās dabas izglītības speciālistes vadībā būs iespēja apgūt putnu balsis un paradumus, lai vēlāk putnus varētu doties vērot dabā arī individuāli. Nodarbības notiks “Meža mājas” Lielajā zālē. Lūgums ierasties laikus.

Savukārt 8. aprīlī interesenti eks­perta Viestura Vintuļa vadībā aicināti doties putnus vērot no CEMEX putnu torņa (Kaņiera ezera Riekstu pussalā). Nokļūšana uz Kaņiera ezeru saviem spēkiem, izmantojot privāto vai sabiedrisko transportu.

Eiropas putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu migrācijas brīnumam – laikam, kad mūsu valstī no ziemošanas vietām atgriežas gājputni. Tā ir iespēja putnu draugiem visā Latvijā ornitologu pavadībā doties dabā un vērot putnus, izgatavot būrīšus, kā arī piedalīties citās izglītojošās aktivitātēs.

Putnu dienu laikā aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem pievērsīs uzmanību labākajām putnošanas vietām visā Latvijā. Lielākā daļa no vairāk nekā 30 pasākumiem – putnu vērošanas ekskursijas, radošās un putnu būrīšu darbnīcas – notiks 7. un 8. aprīlī. Gan pasākumu dalībnieki, gan individuālie putnu vērotāji aicināti ziņot par novērotajiem putniem portālā dabasdati.lv. Sīkāku informāciju par citiem putnu vērošanas dienu pasākumiem Latvijā var atrast putnudienas.lv. 


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas