Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepērkoties īpaša uzmanība jāpievērš derīguma termiņiem

Svētku laikā šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pastiprināti uzrauga pārtikas veikalus, tirgus un izbraukuma tirdzniecības vietas. Taču dienests aicina arī pircējus būt vērīgiem, rūpīgi pārliecinoties par pārtikas produktu derīguma termiņu vēl pirms to iegādes.

Kā vēsta PVD, pārbaužu laikā inspektori pārbauda pārtikas preču derīguma termiņus, pārtikas uzglabāšanas apstākļus tirdzniecības vietās, kā arī īpašu uzmanību pievērš tā saucamajām akcijas precēm un komplektētajām dāvanu paciņām, kurās safasēti vairāki pārtikas produkti.PVD inspektori dodas arī uz tām pārtikas tirdzniecības vietām, par kurām pagājušajā nedēļā PVD ģenerāldirektoru informēja iedzīvotāji, kas zvanīja pa PVD uzticības tālruni. Pusotras stundas laikā dienesta ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs uzklausīja gandrīz 20 zvanītāju. Lielākoties iedzīvotāji informēja par iespējamiem pārkāpumiem lielākajos lielveikalu tīklos, kā arī atsevišķās tirdzniecības vietās Rīgas Centrāltirgū.«PVD inspektori būs modri, taču visus veikalus pārbaudīt nebūs mūsu spēkos, tādēļ aicinu iedzīvotājus būt uzstājīgiem un gadījumos, kad pārtikas produktam ir beidzies derīguma termiņš, nav marķējuma valsts valodā vai tas ir uzglabāts neatbilstošos apstākļos, informēt par to veikala darbiniekus un, protams, atgriežoties mājās, zvanīt PVD pa uzticības tālruni 67027402,» saka PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs.PVD svinētājiem atgādina:1. Pārtikas produktus pērciet tikai zināmās un iepriekš pārbaudītās vietās vai no uzticama zemnieka.2. Iepērkoties pievērsiet uzmanību tirdzniecības vietas tīrībai un apstākļiem, kādos tiek uzglabāti pārtikas produkti.3. Pievērsiet uzmanību pārtikas produkta marķējumam – apskatieties, kāds ir produkta derīguma termiņš un ieteicamā uzglabāšanas temperatūra, kā arī, ja ģimenē kādam ir pārtikas alerģija, pārliecinieties par pārtikas produkta sastāvu.4. Ja iespējams, saglabājiet pirkuma čeku, lai nepieciešamības gadījumā pierādītu pirkuma faktu.5. Atcerieties – produktus, kas ātri bojājas (gaļa un gaļas produkti, piens un piena produkti, zivis un zvejas produkti, kā arī salāti un saldie ēdieni) gan veikalā, gan mājās jāuzglabā aukstumā no 0°C līdz +6°C.6. Ja novērojat iespējamus pārkāpumus pārtikas tirdzniecības vietās, zvaniet PVD pa uzticības tālruni (automātisko atbildētāju) 67027402 un izstāstiet par to dienestam.Plašāka informācija un ieteikumi patērētājiem atrodami šeit.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas