Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierocis priekšvēlēšanu cīņā 36

«Nekāda» - tā uz jautājumu par savu saistību ar žurnālu «Jelgavnieki.lv», kas priekšvēlēšanu laikā bez maksas tiek iemests katra pilsētnieka pastkastītē, «Ziņām» strikti atbild par Jelgavas mēra krēslu aktīvu cīņu sākušais uzņēmējs Dainis Liepiņš. Žurnālā intervēto cilvēku loks, notikumu atlase un pat reklāmdevēju saknes gan liecina ko citu, proti, turīgais uzņēmējs atradis veiksmīgu slēptas priekšvēlēšanu reklāmas veidu.

Kamēr citas partijas Jelgavā tikai mostas, par bijušā satiksmes ministra Aināra Šlesera «astoņkāja» spēcīgāko posmu uzskatītais D.Liepiņš pēdējos mēnešos jau izvērtis plašu kampaņu. Viņš piedalās diskusijās par aktuālām valsts norisēm, tiekas ar pilsētas pensionāriem, uzņēmējiem un mikrorajonu iedzīvotājiem, komentē Jelgavā sasāpējušus jautājumus. Gan žurnāls, gan tāda paša nosaukuma portāls cītīgi to visu atspoguļo, neaizmirstot pakritizēt esošos pilsētas dzīves vadītājus. Arī medija rīkotajās diskusijās, kuru neiztrūkstošs dalībnieks ir pats D.Liepiņš, liela daļa runātāju ir LPP/LC Jelgavas sarakstā esošie cilvēki.Vēlēšanām tuvojoties, simpātijas kļūst arvien uzkrītošākas, piemēram, 23.marta numurā liels D.Liepiņa foto rotā vāku, un turpat lasāma plaša un nekritiska intervija. Kā parasti, LPP/LC saraksta kandidātu viedokļi atrodami vēl vairākos rakstos, bet visinteresantākā, šķiet, ir publikācija ar virsrakstu «Kā rit dzīve Ozolniekos» - no septiņiem aptaujātajiem cilvēkiem pieci ir minētajā listē iekļautie kandidāti uz novada domi.Žurnāla izdevēja un portāla uzturētāja uzņēmuma «CorpMedia» īpašnieks Kristians Rozenvalds «Ziņām» teic - D.Liepiņš ir viņa draugs, taču sašutis noliedz jebkādas runas par to, ka medijs tiek izmantots mēra kandidāta un viņa komandas popularizēšanai.«Es pats pret to zināmā mērā cīnos,» viņš apgalvo, jautāts, kāpēc tik uzkrītošā pārsvarā tiek intervēti tieši šīs partijas cilvēki. Problēma esot tā, ka žurnāla veidotāji nedzīvojot Jelgavā un viņiem esot «ierobežots kontaktu loks».Plašāku materiālu lasiet sestdienas, 28.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Soferim

Nu ka ta tu ta nezini, parasti jau visu zini.

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 19:01

Zande

..un veel dazi no siis partijas ar augsto moraali vaac balsis iepaziisanas portaalos- tauta.lv utt

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 17:14

Zande

..un veel dazi no siis partijas ar augsto moraali vaac balsis iepaziisanas portaalos- tauta.lv utt

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 17:14

šoferis

Rāviņ cik tev Salkazanovs atmet par kredītu galvojumiem autobusu iegādei?

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 08:27

Kasīklis

A,Zandai saniezējās.Pavasaris,tak...hi,hi,hi

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 20:46

Latvis

Malacis GUGA.Dainis ir nācis no strādniekiem,lai saka tie ar kuriem viņš laboja el.dzinējus jaunībā un neviens viņam nav iedevis milionu.Ja cilvēks māk ar galvu draudzēties,tad ĪSTAM LATVIETIM,tas jau tulīt ir sliktais.Neņem ,Daini, idiņus pierē,tiem jau jo sliktāk,jo labāk...

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 20:38

JOHAIDI

Lai nu jums vienam otram butu tik daudz etikas un morales cik Ravinam. Nu vismaz mana personiga pieredze to saka.Neviens jau nesaka ka vins ir engelis, jo tadu nav, bet ka cilveks, nu cepuri nost.Un par to radniecibu. Nu Jelgava nav tik lliela lai ka\utkads rads vai pazina butu ari Ravinam kautkur.Bet par vidzi jau nu parspilets, katra gadijuma asinsradniecibas nu nekadas.Nez vai Ravins maz zin kur Vidzis dzivo.Un cik zinams tad Ravins vienmer ir centies norobezoties no draugu un radu busanam darba lietas. Bet vispar visa sita kasisanas ir pretiga.Runat var tad ja tiesam skaidri zini ko runa un par ko.Bet te skaidribas nevienam nekadas, bet tikai pienemumi.

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 19:06

uupiic

UH 28.03.2009. 18:42:19
Starpcitu, nu nav Vidzis radinieks Ravinam, bet gan vina masai, un ta ir liela starpiba.Otrkart, nu jabeidz vienreiz tie padomju saukli. Komunists, partejnieks un sazin kas. Galvenais ir cilveks.Un Ravinu zinu ka cilveku, bet Liepins lai nemelo. Ja jau sak ar meliem.Es domaju ka ir lietas ko ari Ravins nevar izdarit, domaju par cukurfabriku.Pasi zemnieki ar ne bez vainas.
.....

Starpcitu, nu nav Pošeika radinieks Liepiņam, bet gan viņa sievai un tur nav pilnīgi nekādas starpības, jo tieši šādas radniecības dēļ viņš strādā strādā par priekšnieku VAS Latvijas autoceļu uzturētājs Jelgavā. Secinājumi - nav lielas starpības Rāv iņš vai Liep iņš, jo darba un ētikas metodes ir identiskas!

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 12:43

Zanda

Es par tevi (Daini) biju dzirdējusi labas lietas, bet kad Rīgā pie tava biroja redzēju tevi ar vienu citu jaunu meiteni...Daini piedod, bet es to nevaru pieņemt! Ko tava sieva saka?? Viņa jau zin? Un kā tu pa mēru gribi kļūt? Sīkumi, bet sacūkā lietas!@!

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 20:06

Liepiņa fans

Katra uzņēmēja mērķis ir pēc iespējas vairāk nopelnīt! Dīvaini-Liepiņš grib Jelgavu kā lielu uzņēmumu??! Nu un rezultāts-lai strādā citi,-piķi savākšu es!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 20:01

KOLA

LIEPINAM LAIKAM NEBUS NEKADAS BANDAS. VINS VIENS STRADAS. CITI NORMALI CILVEKI GAN SAUC ARI PAR DOMUBIEDRIEM,VAI KOMANDU, BET TAS JAU PEC KATRA SAMAITATIBAS PAKAPES.

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 18:45

KOLA

LIEPINAM LAIKAM NEBUS NEKADAS BANDAS. VINS VIENS STRADAS. CITI NORMALI CILVEKI GAN SAUC ARI PAR DOMUBIEDRIEM,VAI KOMANDU, BET TAS JAU PEC KATRA SAMAITATIBAS PAKAPES.

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 18:45

KOLA

LIEPINAM LAIKAM NEBUS NEKADAS BANDAS. VINS VIENS STRADAS. CITI NORMALI CILVEKI GAN SAUC ARI PAR DOMUBIEDRIEM,VAI KOMANDU, BET TAS JAU PEC KATRA SAMAITATIBAS PAKAPES.

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 18:45

UH

Starpcitu, nu nav Vidzis radinieks Ravinam, bet gan vina masai, un ta ir liela starpiba.Otrkart, nu jabeidz vienreiz tie padomju saukli. Komunists, partejnieks un sazin kas. Galvenais ir cilveks.Un Ravinu zinu ka cilveku, bet Liepins lai nemelo. Ja jau sak ar meliem.Es domaju ka ir lietas ko ari Ravins nevar izdarit, domaju par cukurfabriku.Pasi zemnieki ar ne bez vainas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 18:42

MK

Atskaņas par notiekošo nesenajā LPP/LC kopsapulcē ir uzjautrinošas. Kā zināms šajā libērālpatriarhālkonservatīvajā partijā jau ilgāku laiku ir vērojama divvaldība- inteliģento vēlētāju sabiedrības daļu cenšas uzrunāt krīzes pārņemtais Godmanis, savukārt astoņkājim Šleseram atlicis cerēt tik uz vientiešu un Ļedjajeva organizētajām draudzes balsīm. Tomēr tā vien izskatās, ka ar šīm balsīm vien par Rīgas mēru nekļūsi!

Turpmāk vēlētos piedāvāt iedziļināties sekojošā, abu minēto kungu, atreferējumā no nesen notiekošās partijas kopsapulces. Aģentūra LETA raksta: „Godmanis pauda uzskatu, ka vietējā tirgus protekcionisms krīzes apstākļos nedos cerētos rezultātus. "Vajag aizstāvēt savējos [ražotājus], viņus stimulējot, nevis aizliedzot kaut ko citiem", tā Godmanis.

Un tagad citāts iz otra partijas līdzpriekšsēdētāja- Šlesera runas: „Centrāltirgus ir kļuvis par ofšoru zonu, kur latviešu zemnieks var labākajā gadījumā pārdot preces starpniekiem. Ir jāatdod tirgus mūsu zemniekiem. Ja nevaram iekarot Eiropas valstu tirgus, tad jāatkaro savs. Vairs nevienu ārvalstu preci [tirgos] - tās jāatļauj pārdot tikai veikalos. Ja ne - mūsu zemkopība izmirs".

Tas, ka abu šo kungu izteikumi ir nepilna graša vērti, tas tāpat visiem ir skaidrs. Neviens i nesagaida, ka politiskā elite šobrīd ņems un iztīrīs tirgu no importa precēm, tāpat kā neviens vairs necer, ka kāds sāks aizstāvēt, Godmaņa vārdiem nodēvētos- savējos. Šobrīd es necentīšos aizstāvēt ne viena, tā arī ne otra pozīciju, jo tie ir tik vien kā pliki vārdi.

Uzmanību velētos vērst uz ko citu... šie vienas partijas līderu izteikumi ir kartējais apliecinājums jau izskanējušam minējumam, ka „Latvijas Pirmās partijas" un „Latvijas ceļa" apvienība nav nekas vairāk kā spilgtākās politiskās aprēķina laulības, kādas pēdēja laikā ir redzētas Latvijā. Vienlaicīgi gan arī jāatzīst, ka līdz šim tās ir bijušas arī pietiekoši veiksmīgas- vēlētāji naivi uzticējās un labprāt balsoja par pedāļa grīdā spiešanas aicinājuma sludinātājiem.

Kāda tad ir šī politiskā spēka nākotne?

Pašsaprotami, ka ilgtermiņā neviens, šādam marginālam politiskajam biznesa projektam, laimīgu un ilglaicīgu nākotni nesola. Politiskā teorija, protams, definē, ka ikkatras partijas virsuzdevums ir tiekšanās pēc varas, ko arī lieliski pieprot LPP/LC. Tomēr teorija tāpat vēsta, ka tiekšanās pēc varas ir izskaidrojama dēļ vēlmes varu realizēt konkrētās politikas īstenošanā. Pašlaik ir acīm redzami, ka šajā spēkā nav apvienojušies domubiedri jeb vienas politiskās ideoloģijas aizstāvji. Ja vien par tādu neuzskata savējo vajadzību apmierināšanu.

Laikam to ir sapratusi ir arī partijas vadība, par ko liecina Šlesera retorikas toņa pastiprināšanās. Latvijā jau ilgstoši ir palikusi novārtā populisma niša, kas mūsu kaimiņvalstīs sevi ir apliecinājusi visā krāšņumā. Tad kādēļ gan, lai tā veiksmīgi nerealizētos arī mūsu valstī?! It sevišķi, ja šādai politikai šobrīd ir vispiemērotākais laiks izteiktās sociālās spriedzes dēļ.

Analizējot notikumus kaimiņvalstīs, var redzēt, ka nesenajās Lietuvas Seima vēlēšanās izcilus rezultātus guva jaunizveidotā komiķu un mākslinieku partija, kā rezultātā tautas smīdinātājs Arūns Valinskis kļuva pat par parlamenta priekšsēdētāju. Līdzīgs liktenis senāk piemeklēja arī poļus, kuri bija apmāti un noticēja brāļu Kačinsku sludinātajai vairāk solīšanas un stingrās dūres politikai.

Tā vien izskatās, ka nu ir pienākusi kārta mums- latviešiem. Atklāts vien paliek jautājums, vai šo nišu spēs aizņemt Šlesers. Tas, ka viņš to ir nolūkojis un centīsies šajā brīvajā politiskajā telpā iespraukties ir viennozīmīgi skaidrs. Sabiedrisko attiecību speciālisti Šleseram jau šobrīd gatavo izcili populistiskas runas jeb retoriku. Tomēr mācītāju partijas krusttēvam sabiedrības uzticības limits ir dziļi iedragāts, kas liek apšaubīt, vai arī šogad paredzētajās velēšanās Šlesers pārspēs pats sevi un tik tiešām kļūs par mūsu valsts galvaspilsētas mēru. Lai tas notiktu, ar populistiskiem lozungiem vien nepietiks. Paredzams, ka vēl tuvāko mēnesi Šlesers turpinās satricināt publisko vidi ar oriģināliem paziņojumiem. Tomēr tuvojoties vēlēšanām retorikai būtu jāpāraug konkrētās populistiskās rīcībās. Vismaz šādi ir rīkojušies pasaules izcilākie populisti, kas spēja ap sevi konsolidēt nozīmīgas sabiedriskās masas. Var paredzēt, ka arī Šlesers sekos šim piemēram. Kādas būs šīs rīcības un kādu politisko teātri demonstrēs astoņkājis, rādīs tuvākie divarpus mēneši. Laiks nākošajam Šlesera uznācienam!
Šī lapa izdrukāta no DELFI portāla
Adrese http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=23641369

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 17:49

guga

Ko jūs, lielie spriedēji,zinātāji un kritizētāji,esiet izdarījuši savas pilsētas labā?Bet par Liepiņu jūs ziniet visu un gribētu zināt vēl un vēl...Liepiņam ir enerģija,gudra galva un sportiska degsme,viņš nevienam nav parādā,visu sācis no nulles ar saviem spēkiem.Lai viņam veicas!

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 16:18

nezinu

veel neesmu izleemis par ko balsot, bet viens ir skaidrs, par Raavinju nebalsoshu, tikai un vieniigi taapeec lai vina braaleens Vidza kungs tiktu beidzot padziits no NĪP'a!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 15:55

Žaks

Itālijas prezidentu, BebruCelaIedzivotaja kungs!

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 15:27

Pārdomas

Runājot par Rāviņu, nu nav viņu ar ko salīdzināt...mums pirms tam bija viens mērs-Ivans. Tāpēc grūti teikt, domāju par Rāviņu ir arī labāki kandidāti, to pateiks protams daudzi Jelgavas uzņēmēji. Kas viņš par ZZS, ja reiz pat nemēgināja cukurfabriku un zemniekus aizstāvēt-ZZS ir tikai izkārtne aiz kuras slēpjas bijušie PSKP(komunistiskās partijas) darboņi.
Vai Liepiņš būs labāks? Nu nav māksla par ES fondu naudu (it kā jaunu ceļu būvei jaunos ciematos) gūt lielas peļņas nekustāmo īpašumu jomā, bet vecie ceļi turpina brukt...
Domāju ne viens, ne otrs nav piemērots kandidāts...

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 15:22

BebruCelaIedzivotajs

ZZ atraduši par ko kasīties... Berluskoni, kas ir mediju magnāts, arī dabūja Francijas prezidenta krēslu, tieši pateicoties savai reklāmai medijos. Un? kas par to? ZZ ka tik kašķi taisīt.

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 14:58

Vietējās ziņas