Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespēja mainīt profesionālo kvalifikāciju

Nodarbinātības valsts aģentūra īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētu projektu bezdarbniekiem un darba meklētājiem.

«Nevaru teikt, ka projektā piedāvātās profesijas pašlaik ir ļoti pieprasītas darba tirgū, bet cilvēkam būtu jāiegūst nepieciešamā kvalifikācija, lai, ekonomiskajai situācijai uzlabojoties, viņš varētu konkurēt,» par Eiropas Sociālā fonda (ESF) pasākumiem teic Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiāles koordinējošā eksperte Olga Roze.Projekts «Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā» sākās pērn un turpināsies līdz 2010.gada beigām. Tā laikā interesentiem tiek piedāvāts iegūt vai mainīt kvalifikāciju kādā profesijā, kuru saraksts apstiprināts atbilstoši darba tirgus pieprasījumam.«Katrai NVA filiālei šī projekta ietvaros tiek iedalīts noteikts vietu skaits cilvēkiem, kurus iesaistīt profesionālajā apmācībā. Jelgavā šim gadam tas ir 127,» teic O.Roze, minēdama arodus, kuros bez darba palikušie var iegūt kvalifikāciju. Tie ir, piemēram, frizieri, informācijas ievadīšanas operatori, loka metinātāji, grāmatveži, apsargi, nagu kopšanas speciālisti, elektriķi, bārmeņi, pavāri, konditori, mazumtirdzniecības veikala pārdevēji, sekretāri, lietveži, autoatslēdznieki, veikala kasieri, elektrokāra vadītāji un citi (ar pilnu sarakstu var iepazīties NVA interneta mājas lapā sadaļā «Bezdarbniekiem un darba meklētājiem»). Interesenti var izvēlēties jebkuru skolu neatkarīgi no dzīvesvietas, ja vien iespējams izbraukāt.«Šogad no 1.marta apmācāmajiem paredzēta stipendija 70 latu mēnesī, bet atsevišķi netiek segti ceļa izdevumi,» stāsta eksperte.Mūsu pilsētā savas izglītības programmas gatavi piedāvāt Jelgavas Amatu vidusskola, Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra metālapmācības filiāle, SIA «Latgales Mācību centrs», Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālā vidusskola, SIA «Buts» un SIA «MBR» mācību centrs.«Godīgi sakot, plānoju, ka uz profesionālo apmācību rindas būs daudz garākas. Iespējams, pretendentus biedē nepieciešamā procedūra,» min O.Roze.Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 17.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas