Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iestādi savu laimes koku 21.septembrī! 1

21. septembrī ģimenes, jaunieši, domu biedru grupas vai darba kolektīvi tiek aicināti piedalīties Pasaules talkā koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Laimes koki”, lai kopīgiem spēkiem ar ciem pasaules iedzīvotājiem padarītu mūsu pasauli tīrāku, zaļāku un skaistāku. Iesaistoties un atbalstot akciju, kas apkārtējo vidi varētu vērst zaļāku un ar skābekli bagātāku, Jelgavas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus iesaistīties šajā pasākumā, un izsludina to kā konkursu ar balvām.

“Izmantojiet šo datumu - 21. septembri kā izdevību, kad skaistā rudens sestdienā paveikt ilgtermiņā ko paliekošu ģimenes, savas sētas, pagalma, mājas vēsturei – varbūt jūs to paveiksiet kopā ar bērniem, varbūt kaimiņi savā starpā vienojoties, - izvēloties koka stādu, tam pievienot arī stādīšanas ideju, kas vēlāk priecēs un radīs gandarījumu. Noslēdzoties akcijai, palūkosim, kādus kokus iedzīvotāji būs vairāk izvēlējuši – ozolus, liepas, kastaņus, pīlādžus vai citas sugas. Jebkurā gadījumā, gaidīsim fotogrāfijas, lai varētu apkopot faktus un izvēlēt atraktīvāko šīs akcijas atbalstītāju!”- aicina vides aizsardzības speciāliste Dace Gražule.

Lai atbalstītu vispasaules talku un iesaistītos konkursā, nosacījumi pavisam vienkārši: izvēlies atbilstošu vietu kokam un kompānijā vai bez tās 21. septembrī to iestādi, pēc darba faktu dokumentējot tā, lai bildē būtu redzams gan koks, gan darba veicēji, gan aprakstā pievienota koka suga, varbūt pat ideja vai vienojošais motīvs koka/koku iestādīšanai. Fotogrāfija jānosūta uz e-pastu: dace.grazule@jelgavasnovads.lv, un līdz ar to tā piedalīsies konkursā par atraktīvāko talcinieku.

Par ieguldījumu vides sakārtošanā un veselīgāku dzīves apstākļu radīšanā, atraktīvākajiem talciniekiem pašvaldība piešķirs balvu. Protams, pirms stādīt koku, vērts ņemt vērā vairākas lietas: 

1. Kokus nestādīt ļoti tuvu dzīvojamajai mājai, jo, tam pieaugot, tas var sanākt kā apgrūtinājums - noēno māju, saknes izlauž mājas pamatus, koku zari lauž lietus ūdens notekas, bojā ēkas fasādi u. c.:

2. Kokus nestādīt ceļa nodalījuma joslās - 9,5 metru platā joslā no ceļa braucamās ass; 

3. Kokus nestādīt uz segtajām meliorācijas sistēmām (drenāžas atzariem) un grāvju nogāzēs. 

Dalies ar saviem labajiem darbiem arī sociālo tīklu kontos, pastāstot to citiem, izmantojot tēmturus: #Jelgavasnovads #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki. Citviet pasaulē 21.septembrī vāks atkritumus, taču Latvija un tās iedzīvotāji to paveic jau pavasara talkās, tāpēc rudenī atvēlēs laiku stādīšanas darbiem, kas koku ieaugšanas procesam ir labvēlīgākais. Akcija “Laimes koki” ietver sevī ideju, ka katra iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. 

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir: veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu; stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu; veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā. Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jampāzijs no Elejas

Labs ir,būs jānoliek kāds koks!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.21 17:44

Vietējās ziņas