Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ikvienam daudzbērnu ģimenes loceklim vajadzēs personalizēto "3+ Ģimenes karti", lai saņemtu atlaidi sabiedriskajā transportā

No 2020.gada 1.janvāra ikvienam daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama personalizēta "3+ Ģimenes karte", lai saņemtu atlaidi par braucienu reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, informēja Autotransporta direkcijā.

Kopā ar personalizēto "3+ Ģimenes karti" vecākiem būs jāuzrāda arī personas apliecinošs dokuments, bet bērniem - personas apliecinošs dokuments vai skolēna/studenta apliecība. Autotransporta direkcija aicina daudzbērnu ģimenes laikus vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, lai pieteiktu "3+ Ģimenes kartes" izgatavošanu arī saviem bērniem.

Šobrīd daudzbērnu ģimenes, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, biļeti var iegādāties, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte", kurā ir norādīti visi ģimenes locekļi. Tas nozīmē, ka, uzrādot šādu karti, kas izsniegta, piemēram, tikai vienam no vecākiem, var braukt arī pārējie ģimenes locekļi, kuru vārds un uzvārds ir norādīts uz kartes. Tomēr no 2020.gada 1.janvāra kārtība mainīsies - lai daudzbērnu ģimenes locekļi varētu saņemt atlaidi par braucienu sabiedriskajā transportā, katram ģimenes loceklim būs jāsaņem sava personalizēta "3+ Ģimenes karte".

Arī turpmāk kopā ar personalizētu "3+ Ģimenes karti" vecākiem būs jāuzrāda pase vai identifikācijas (ID) karte, bet bērniem - pase, ID karte vai skolēna/studenta apliecība. "3+ Ģimenes kartei" un personas apliecinošam dokumentam vai skolēna/studenta apliecībai jābūt līdzi gan biļetes iegādes brīdī, gan arī visa brauciena laikā, lai varētu pārliecināties par personas tiesībām izmantot braukšanas maksas atvieglojumus.

Pieteikt "3+ Ģimenes kartes" izgatavošanu var mājaslapā "www.godagimene.lv" vai mobilajā lietotnē "3+ karte". Tās izgatavošanas laiks ir līdz 45 dienām.

Skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam - daudzbērnu ģimenes locekļi - var saņemt atlaidi 90% apmērā no vienas biļetes cenas, savukārt pārējie daudzbērnu ģimenes locekļi - 50% apmērā no vienas biļetes cenas un 40% apmērā no abonementa biļetes cenas. Savukārt valsts svētkos, 4.maijā, 11. un 18.novembrī, daudzbērnu ģimenes reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos var braukt bez maksas.

Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte" ir valsts atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kas sniedz iespēju saņemt dažāda veida atvieglojumus un priekšrocības, tostarp braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajā sabiedriskajā transportā. Apliecību var iegūt ģimenes, kurās aug trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem vai pilngadīgi bērni, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādēs.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas