Imantam Liepam un Jurim Cīrulim piešķirti ordeņi 7

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēmis piešķirt IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni LLU Meža fakultātes profesoram habilitētajam bioloģijas zinātņu doktoram Imantam Liepam, kurš ar savu aktīvo pedagoģisko, zinātnisko un sabiedrisko darbību devis būtisku ieguldījumu visas Latvijas meža nozares attīstībā. Profesors, kas nesen fakultātē tika sveikts astoņdesmit gadu jubilejā, ilgus gadus vadījis Meža fakultātes maģistrantūras un doktorantūras studiju programmas. Ievērojams ir viņa zinātniskais devums koksnes pieauguma noteikšanas metodikas izstrādē, kā arī oglekļa piesaistes izpētē dažādām koku sugām. I.Liepa ir Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, kā arī Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas īstenais loceklis. Deviņdesmito gadu vidū viņš iesaistījās politikā, bija 6. Saeimas deputāts un Latvijas valsts prezidenta kandidāts no Joahima Zīgerista vadītās partijas «Tautas kustība Latvijai».

Savukārt Atzinības krusta III šķiru un ordeņa komandiera godu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolemts piešķirt Jurim Cīrulim, kurš kopā ar ģimeni Jelgavas novada Zaļenieku pagastā izveidojis zemnieku saimniecību «Mežacīruļi». Tās sākums bija 1992. gadā ar septiņiem hektāriem lauksaimniecības zemes, trim govīm, divdesmit aitām un sešām sivēnmātēm. Tagad saimniecība apstrādā 700 hektāru lauksaimniecības zemes, tajā ir 300 slaucamu govju, biogāzes ražotne, koģenerācijas stacija un siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi.

«Mežacīruļi» ir vairākkārtēji Zemkopības ministrijas rīkotā konkursa «Sējējs» laureāti. 2014. gadā Juris un Vija Cīruļi uzvarēja starptautiskajā konkursā «Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā», kur tika izceltas «Mežacīruļu» labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses paraugs. J.Cīrulis ir viens no lauksaimnieku kooperatīva «Latraps» dibinātājiem, kā arī sabiedriskās organizācijas «Latvijas Zemnieku Saeima» valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšana I.Liepam un J.Cīrulim, kā arī vēl 64 izcilām personībām notiks 3. maijā Rīgas pilī.


Foto: LLU un zemniekusaeima.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 7

a

Sveiciens apbalvotajiem un tuviniekiem. Pelnījuši abi šos apbalvojumus.

pirms 4 gadiem, 2017.04.13 17:23

4 skira

kvieshu miltiem bija 2 skira, te - ceturtaa... taas jau ir tikai pelavas.

pirms 4 gadiem, 2017.04.15 06:49

Kaimiņš

Naxer man pa viņa biznesu-elektrību jāmaksā

pirms 4 gadiem, 2017.04.15 09:10

Zinātāja

Bez Vijas (sieva) uzņēmības un prāta, un dēlu atbalsta (darba) nekādas saimniecības nebūtu un Cīruļa nebūtu. Viņam savai ğimenei kājas jābučo nevis visur jākliedz es es es.

pirms 4 gadiem, 2017.04.15 12:03

Ilze

Nekavējies, bet iegūsti kārdinošas ķermeņa aprises jau līdz pludmales sezonas sākumam! Chocolate Slim ir dabisks notievēšanas un svara regulēšanas komplekss, kurš dara brīnumus ar ķermeni. Pilnībā izgatavots no dabīgām izejvielām, ātri un bez nepatīkamām blaknēm samazina lieko svaru, cīnās ar celulītu, atbrīvo ādu no izsitumiem un pinnēm.
Klīniskie izmēģinājumi pierādījuši, ka vidēji mēneša laikā Chocolate Slim lietošana dod acīmredzamu un jūtamu efektu. Jau vairāk kā 9000 sieviešu padarījušas savu dzīvi un ikdienu laimīgāku ar šo produktu. Svara zaudēšana nekad agrāk nav bijusi tik viegla un patīkama! https://goo.gl/QM7XNK

pirms 4 gadiem, 2017.04.29 10:39

peregars

uhh... es jau sabijos -izskatās pēc kāda muhamedāņu ajatollas....

pirms 4 gadiem, 2017.05.02 16:20

Vietējās ziņas