Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informē par brīvprātīgo darba iespējām 1

Pasliktinoties sociāli ekonomiskajai situācijai valstī, aizvien vairāk jauniešu meklē iespējas apgūt un pilnveidot savas profesionālās prasmes ārpus Latvijas. To apliecināja arī ceturtdien Zemgales NVO centrā rīkotā tikšanās, kuras laikā dalībnieki uzzināja par brīvprātīgo darba iespējām Eiropā (EVS).

Cieši salikuši krēslus, lai visiem klātesošajiem Zemgales NVO centrā pietiktu vietas, jaunieši uzklausīja biedrības «Pasword» vadītājas Ingas Mundas pieredzi brīvprātīgo darbā Grieķijā, kā arī centra projektu vadītāja Sandra Žeivota stāstījumu, kādas formalitātes nepieciešams veikt, lai iesaistītos projektā.«Mani interesē Eiropas brīvprātīgo darbs, jo tā ir iespēja apgūt jaunu pieredzi un iepazīt citas valstis nevis kā tūristam, bet redzot klātienē, kā cilvēki tur dzīvo,» stāsta bārmenis Ģirts Šulcs. Zemgales NVO centrs kā nosūtītāja un uzņēmējorganizācija šajā neformālās izglītības programmā iesaistījusies kopš 2002.gada, stāsta centra vadītājs Uldis Dūmiņš. Šajā laikā izmēģināt jaunas iespējas brīvprātīgo darbā, ko EK piedāvā tikai reizi mūžā, izmantojuši 23 jaunieši, savukārt centra darbā Jelgavā iesaistījušies 13 brīvprātīgie no Francijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Spānijas un Somijas. Viņi galvenokārt organizēja valodu kursus, kā arī viesojās izglītības iestādēs, lai informētu jauniešus par dažādiem EK finansētiem projektiem, kuros varētu iesaistīties.Ik gadu brīvprātīgo darbā iespējams doties aptuveni 200 dalībniekiem no Latvijas, un lielākā daļa izvēlas palikt konkrētajā valstī arī pēc programmas beigām, stāsta I.Munda.Vairāk informācijas par šo programmu var uzzināt interneta mājas lapā www.jaunatne.gov.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas