Informēs ieslodzītos par iespējām pēc atbrīvošanas

Lai sniegtu atbalstu ieslodzītajiem neilgi pirms atbrīvošanās un palīdzētu sagatavot viņus dzīvei ārpus cietuma, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes speciālisti septembrī rīko informatīvo semināru ciklu Jelgavas cietumā, informē Jelgavas pašvaldībā.

Plānots, ka speciālisti informēs ieslodzītos par sociālajiem pakalpojumiem un sociālo atbalstu Latvijā, kārtību un nepieciešamajiem dokumentiem sociālās palīdzības saņemšanai, sociālo rehabilitāciju un veselības aprūpi.

Sadarbība ar Sociālo lietu pārvaldi sākta šā gada 3. aprīlī, noslēdzot sadarbības līgumu Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) Eiropas Sociālā fonda projekta "Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū" ietvaros.

Ar Eiropas Sociālā fonda projekta palīdzību IeVP līdz 2022.gada beigām plāno sniegt pastiprinātu atbalstu ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, piedāvājot specifiskus atbalsta pasākumus, kā arī izstrādājot un īstenojot jaunas atbalsta metodes, sekmējot šo cilvēku integrāciju sabiedrībā un veicinot bijušo ieslodzīto iesaistīšanos darba tirgū.

Jelgavas cietumā uz šā gada 13.augustu atradās 284 ieslodzītie, kas ir 8% no visām Latvijas cietumos ieslodzītajām personām.

Projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” plānotais finansējums ir 4 853 192 eiro, tajā skaitā 4 125 213 eiro Eiropas Sociālā fonda finansējums un 727 979 eiro valsts budžeta finansējums.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas