Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interneta lietošanas pamatzināšanas senioriem bibliotēkā bez maksas 1

Piekto gadu Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) notiek bezmaksas apmācības interneta pamatzināšanu apguvē, aicinot uz tām seniorus bez priekšzināšanām. Interesenti pieteikuma anketas var aizpildīt bibliotēkā. Apmācības notiek, sākot no 10 cilvēkiem grupā.

«Tas ir pa spēkam ikvienam, taču iesācējam nebūt nav viegli aptvert un izvēlēties vienkāršāko piekļuvi plašajai un daudzveidīgajai interneta pasaulei, iemācīties strādāt ar datorpeli vai atrast pareizo tastatūras taustiņu teksta uzrakstīšanai. Pats svarīgākais ir cilvēka vēlme darboties, uzdrošināties un apgūt jaunās, dzīvei tik nepieciešamās iemaņas,» aicina JZB Informācijas nodaļas vadītāja Dagnija Avota.Četru nodarbību laikā cilvēki gūst vispārēju priekšstatu par internetu, iemācās vienkāršākās darbības ar tastatūru, iepazīst meklētājprogrammas, izveido savu pirmo e-pastu. Pēc pēdējās nodarbības «Swedbank» speciālistu vadībā ikviens var apgūt internetbankas lietošanu un noskaidrot visus ar to saistītos jautājumus.Bibliotēka piedāvā 12 datorizētas darba vietas ar bezmaksas interneta pieslēgumu. Katrs lasītājs internetu var izmantot vienu stundu dienā, bet apmācību grupu kursantiem laiks ir neierobežots, pieejama arī konsultanta palīdzība.«Visus, kuri vēlas apgūt pirmos soļus internetā, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketas, kas pieejamas Zinātniskajā bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, 1.stāvā. Katru dalībnieku bezmaksas apmācībām pieņemsim tikai vienu reizi, lūdzam neizmantot šo iespēju atkārtoti. Aicinām būt atbildīgiem, jo ir gadījumi, kad uzaicinātais cilvēks uz nodarbību vienkārši neierodas, pat nepaziņojot par atteikumu - vieta  paliek tukša, bet kāds cits spiests gaidīt nākamo grupu,» aicina D.Avota.Apmācības nelielam dalībnieku skaitam organizē arī filiāles - bibliotēka «Pārlielupe» un Miezītes bibliotēka.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

edgars

Kapec pieauguso centra (pic) kac nevar but bez maksas?

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 08:04

Vietējās ziņas