Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Invalīdi spiesti palikt aiz durvīm 6

Reti kur ir padomāts par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un daudzviet ratiņnieki ir spiesti palikt aiz durvīm, jo fiziski nespēj piekļūt daktera kabinetam - šāds secinājums radās pēc piektdien veiktā ikgadējā pilsētas vides monitoringa, ko veica Jelgavas Neredzīgo biedrības vadītāja kopā ar pašvaldības pārstāvjiem un vairāki cilvēki ratiņkrēslos.

Apgaitā cilvēki ratiņkrēslos devās uz vietām, kur ikdienā viņiem nepieciešams nokļūt, lai izmantotu attiecīgo iestāžu pakalpojumus. Ja lielajās ārstniecības iestādēs situācija ir daudzmaz pieņemama, tad ārstu privātpraksēs un nelielajos ārstniecības centros invalīdiem iekļūt ir problemātiski.Jau vienā no pirmajām pieturvietām - SIA «Medicīnas sabiedrība «Optima 1»», kas ir pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, cilvēki ratiņkrēslos palika aiz durvīm, jo uzbrauktuve vairāk atgādina apgrauztu betona masu, uz kuras uzbraukt, atvērt šaurās durvis un iekļūt iestādē cilvēkam ar funkcionāliem traucējumiem nav iespējams. Iestādes kadru daļas vadītāja Vija Degaine «Ziņām» atzina, ka tā ir daudzu gadu sasāpējusi problēma.«Tuvākajās dienās šis jautājums tiks atrisināts, jo no pilsētas domes atbalstu, šķiet, nesagaidīsim. Esam vairākkārt pat Rāviņa kungam lūguši finansiālu domes atbalstu uzbrauktuves izveidošanai, bet nekā. Mēģināsim paši tik galā,» teic V. Degaine.Uzbrauktuve būšot gatava nākamnedēļ, un pieaicinātais arhitekts Uldis Seržāns deva savus padomus, kā uzbrauktuvi labāk veidot un cik lēzenai tai jābūt.Nokļūt ar ratiņiem nav iespējams arī ēkas otrajā stāvā. Iestādes galvenā medicīnas māsa Irina Batovska stāsta, ka pirmajā stāvā ierīkots atsevišķs kabinets, kur uzņemt pacientu ar pārvietošanās grūtībām, un speciālists pie pacienta atnākot pats.Daudz pozitīvāks piemērs bija novērojams dakteres Johansones zobārstniecības praksē, kur ierīkota glīta uzbrauktuve, taču tā ir tik stāva, ka cilvēks ratiņos pats pa to nevar uzbraukt...Vairāk lasiet sestdienas, 23.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Sany

Ne velti maz gribas atgriezties Optima, jo lai tiktu ar ratiem iekšā vispirm jādomā, ka tik durvis pieturēt un tad lauzt ratu riteņus uz pusuzbrauktuves un puskāpnēm...māmiņas sapratīs ....

pirms 11 gadiem, 2009.05.24 00:39

juliuss

Nu ir lietas un vietas,kur nav padomāts,nav atrisināts,bet tai pašā laikā tas aktieris,kas ar tiem ratiņiem katru gadu izliekas par baigo ekspertu,lielu kungu priekšā nevar pārbraukt 2 cm slieksnītim,bet vakarā pa tumsu ,kad pie brūtes brauc,pat pa parastajām piecpakāpienu trepēm tiek augšā...

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 23:36

au

Aptiekā Pērnavas ielā 10 uz uzbrauktuves var kaklu lauzt-tā būvēta tikai ""lai būtu"".

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 20:05

uldis

Attēlā redzams,ka šāda augstuma uzbrauktuves izbūve varētu maksāt vien pāris simtu latu.{2006. un 2007 gadā esmu piedalījies septiņu uzbrauktuvju izbūvē,no tām sešas tika uzbūvētas ar Jelgavas domes atbalstu}.

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 19:19

sa

a kā tas cilvēks vispār varēja ratiņos aizkļūt līdz tai Optimai? Jo tā gājēju ietve Optimas pusē ir baismīga augsto apmaļu ziņā!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 18:14

Annija

Tikai neapgalvojiet, ka es kļūdos, bet vai par uzņēmuma, iestādes vai organizācijas vadīšanu neatbild tās direktors vai vadītājs? Ja jau nauda ir, tad kaut kur tā paliek. Kāpēc bankas vai tas pats Pieaugušo izglītības centrs var būt sakārtoti, bet tāda Optima ne? Kāpēc tajā centrā ir uzbrauktuve jau ilgu laiku, bet Optima pat aptuveni ko līdzīgu nevar uztaisīt? Kāēc tādas kapitālsabiedrības kā JAP un slavenais NĪP var kaut ko izdarīt?
Esmu bijusi Optimā ar savu bērnu, bet ceru, ka vairs nekad nenāksies tur atgriezties - ūķis, kurā laikam neviens darbinieks nezin savu vietu.
Nezin kāpēc šķiet, ka pati Degaines kundze ir vai nu nolaidīga vadītāja, neprasmīga plānotāja vai arī nadzīga kabatās bāzēja. Tādā gadījumā tas ir naudas caurbiris un līdzēs tikai vadītāja maiņa.

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 15:46

Vietējās ziņas