Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdota rokasgrāmata Eiropas naudas apguvējiem

Zemgalē, sākoties aktīvam Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projektu sagatavošanas un ieviešanas laikam, ikvienam interesentam kļuvis pieejams jauns bezmaksas izdevums - "Rokasgrāmata projektu iesniedzējiem un īstenotājiem", kas palīdzēs orientēties Eiropas fondu piedāvājumos, informē Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) informācijas speciālists darbam ar plašsaziņas līdzekļiem Juris Kālis.

Izdevums tapis pērnā gada nogalē, centra darbiniekiem sadarbojoties ar projektu speciālistiem reģionā, izmantojot tehniskās palīdzības projekta "Zemgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra darbības īstenošana" finansējumu.Rokasgrāmatas mērķis ir rosināt projektu iesniedzējus nenobīties no stingrajām fondu ieviešanas prasībām un sarežģītiem terminiem, bet aktīvi meklēt atbalstu plašajā Eiropas fondu piedāvājuma klāstā, tādējādi risinot Latvijas tautsaimniecībai būtiskas problēmas.Grāmatas veidotāji cer, ka praktiskie ieteikumi visvairāk palīdzēs tieši jaunajiem projektu iesniedzējiem jau pirmajā reizē izveidot konkurētspējīgu projekta iesniegumu un pēc tā apstiprināšanas projekta ieviešanas procesā novērsīs dažus citkārt nepatīkamus pārpratumus.Izdevumā apkopotā informācija būs noderīga pašvaldību un to iestāžu speciālistiem, komercsabiedrību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī studentiem, kuri apgūst projektu vadības kursu, kā arī citiem interesentiem, jo rokasgrāmatā ir skaidroti ar fondu apguvi saistīti termini un to saturiskā jēga, tulkojot Ministru kabineta noteikumus vieglākā, ierindas cilvēkam saprotamākā valodā.Liela daļa materiāla veltīta tieši praktiskiem ieteikumiem projektu izveidē un ieviešanā, piedāvājot dažādu dokumentu paraugus par, piemēram, jau veiksmīgi ieviestiem Eiropas Sociālā fonda finansētiem projektiem.Jauno rokasgrāmatu interesenti bez maksas var saņemt ZPR ES struktūrfondu informācijas centrā Jelgavā un tā filiālē Jēkabpilī. Izdevums būs pieejams arī centra rīkoto semināru, diskusiju un konferenču dalībniekiem. Rokasgrāmatas elektroniskā versija būs pieejama arī Informācijas centra vietnē internetā "www.esfondi.zemgale.lv", sadaļā "E-konsultants".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas