Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītība tuvu mājām un visiem kopā

Iekļaujošā izglītība visiem bērniem un jauniešiem neatkarīgi no viņu vajadzībām kļuvusi par ideālu vīziju, kas prasa atvērt vispārizglītojošās skolas durvis un saknē mainīt attieksmi un domāšanu. Cik tālu esam šajā ceļā?

«Visiem bērniem ir tiesības uz izglītību, vienalga, vai nepieciešams ilglaicīgs vai īslaicīgs atbalsts!» uzsaukumā vēsta UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Izglītības un zinātnes ministrija.Arī izglītības likumdošanā skaidri definēts - vecākiem, piemēram, ir tiesības izvēlēties izglītības iestādi saviem bērniem, arī to, kas atrodas vistuvāk dzīvesvietai, ka pamatskolas pirmajā posmā netiek pieļauta audzēkņu atlase un skolās var pieņemt atbalsta personālu, kas strādā ar bērniem ar speciālām un īpašām vajadzībām, un izglītības iestādē iespējams dibināt atbalsta centru, taču lielākoties šie vārdi paliek burtu līmenī, jo ceļš uz īstenošanos izrādījies sarežģīts.Tomēr Jelgavas rajona Šķibes pamatskolā kopš 2004./2005.mācību gada tas viss ir, kas mācību iestādei ļāvis iegūt iekļaujošās skolas statusu. Tur darbojas četras licencētas speciālās pamatizglītības programmas bērniem ar mācīšanās grūtībām un speciālām vajadzībām, un atbalsta centrā ar audzēkņiem papildus strādā speciālais pedagogs, psihologs, logopēds, koriģējošās vingrošanas skolotājs, medicīnas māsa un citi speciālisti. Visi kopā un tuvu mājām.«Bērni to pieņēma ātrāk un vieglāk. Skolotājus biedēja nezināmais, bija neizpratne, bērnu ar speciālām vajadzībā iekļaušana skolā prasa arī papildu darbu, bet pedagogi apmeklēja kursus, un tā lieta pamazām aizgāja,» stāsta direktore Sandra Pluģe, kopā ar skolotāju Neldu Ķikuti atskatīdamās uz paveikto un to, kas vēl priekšā.Šķibes pamatskolā darbojas speciālās pamatizglītības programmas skolēniem, kuriem mācības sagādā grūtības, un bērniem ar speciālām vajadzībām garīgajā attīstībā (A un B līmenis). Tie, kam traucējumi apgūt zinības nav tik ievērojami, piedalās visās mācību stundās kopā ar pārējo klasi un saņem palīgskolotāja atbalstu mācību priekšmetos, kur tas nepieciešams...Plašāku materiālu par iekļaujošo izglītību lasiet piektdienas, 30.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas