Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītošanu sola turpināt 3

Budžeta izdevumu samazināšanas plānā līdztekus citiem jaunumiem iekļauts arī punkts, kurā valsts daļēji nodrošinās obligātās piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas pamatizglītības apguvi. Plānots, ka sešgadīgie bērni par valsts līdzekļiem skolai tiks gatavoti tikai otrajā pusgadā pirms skolas gaitu sākšanas.

Līdz pirmdienas pēcpusdienai Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas Guntas Auzas rīcībā vēl nebija nekāda informācija no ministrijas par plānotajām izmaiņām pirmsskolas obligātās izglītības turpmākajā finansējumā.«Acīmredzot jau tuvākajā laikā būs jādomā, kā atrisināt piecgadīgo un sešgadīgo pedagogu atalgojuma jautājumu. Pārvaldei būs jāveic aprēķini, cik līdzekļu būs nepieciešams pedagogu darba atalgošanai laika periodā no septembra līdz decembrim, bet par to, ka bērni tiks izglītoti, es pilnīgi nešaubos,» uzsver G.Auza. Vadītāja rēķina, ka no pilsētas kases šim nolūkam būs jāatvēl vismaz 150 tūkstoši latu gadā.Jelgavas 4.vidusskolas mājas lapā internetā vecāki tiek aktīvi aicināti pieteikt savas atvases uz obligāti pirmsskolas apmācību. 1.septembrī iestādē durvis vērs jaunais korpuss, kurā divas klases atvēlētas piecgadīgajiem un sešgadīgajiem audzēkņiem. Skolas direktors Agris Celms stāsta, ka šāda veida apmācība skolā notiks pirmo gadu un šim mērķim pārkvalificējušās divas pedagoģes.Patlaban 4.vidusskolā uz pirmsskolas obligāto apmācību pieteikti jau vairāk nekā 30 bērni. Skolas direktors vēl nevarēja pateikt, kas notiks ar pirmsskolas obligātās izglītības pedagogiem, kuriem līdz ar izmaiņām valsts vairs nenodrošinās atalgojumu, kā arī pauda cerību uz pašvaldības palīdzību.Vairāk lasiet otrdienas, 16.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nu,nu

Ja ieviesīs līdzdalības maksu, kas kātdreiz bija, tad tā būs paredzēta saimnieciskajām vajadzībām 9tualetes papīrs, utt.), bet nekad šī nauda nav tikusi ielikta skolotāju maciņos. Tā kā pirms kaut ko runā - vajadzētu mazliet padomāt ar galviņu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 13:02

Marta

Lūgs ziedot pašvaldībai. Ja nesanāks vai nepietiks - tad lūgs vecāku līdzdalības maksu, teiksim 5 Ls mēnesī . Pareizi noformēs - un vismaz kaut kas skolotājai sanāks
Ja ir šādi laiki, nav jau žēl labam skolotājam arī piemaksāt no savas kabatas

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 05:53

skolotaaja

.....kā atrisināt piecgadīgo un sešgadīgo pedagogu atalgojuma jautājumu .....
njaa, doma jau skaidra, bet uzrakstiits aplam :(

pirms 11 gadiem, 2009.06.16 18:29

Vietējās ziņas