Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludina konkursu par sakoptāko pilsētvides objektu

«Krīze vismaz privātā sektora apstādījumus ietekmējusi maz, varbūt pat gluži otrādi - cilvēki vairāk pavada laiku dārzā, tādēļ pilsētā manāma sakoptība. Pieļauju, ka šajā gadā iedzīvotājiem būs pat vairāk laika gan pieteikt sakoptākos objektus, gan kopt savus īpašumus,» spriež viens no konkursa vērtēšanas komisijas pārstāvjiem pilsētas ainavu arhitekts Andrejs Lomakins.

Viņš domā, ka finanšu trūkums kaut kādā ziņā varētu pat nākt par labu - cilvēki mazāk izrādīsies ar naudu un iespējām par lieliem līdzekļiem dārzos veikt iespaidīgas izmaiņas, bet vairāk izvēlēsies vietējos augus, kas prasa vienkāršu kopšanu.«Tādēļ konkursam pieteikto objektu vērtēšana varētu būt pat interesantāka nekā citus gadus,» teic ainavu arhitekts.A.Lomakins atzīst, ka mazāk iespaidīgas ainas šopavasar būs vērojamas sabiedriskajos apstādījumos, pie komercobjektiem un jaunajām daudzdzīvokļu mājām, jo līdzekļu trūkuma dēļ ainavas veidošana nav prioritāte.Kā ziņo pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, no pirmdienas, 25.maija, Jelgavas pašvaldība izsludina konkursu, kurā ikviens iedzīvotājs var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus. Līdz 10.jūnijam visi aicināti informēt par, viņuprāt, sakoptākajām vietām.Objektus var pieteikt šādās nominācijās: zaļākais lodžijas vai balkona noformējums; sakoptākā privātmājas teritorija; sakoptākais daudzdzīvokļu nama pagalms (tiks vērtēts pilsētas sētnieku darbs); sakoptākā iela; sakoptākā valsts vai pašvaldības iestāde, ražošanas uzņēmums vai sabiedriskais objekts; interesantākais žoga risinājums.Vērtējot konkursam pieteiktos objektus, žūrija ņems vērā tā iekļaušnos pilsētvidē, tā pārskatāmību no ielas un galvenajiem cilvēku kustības virzieniem, objekta labiekārtojumu (ierīkoto apstādījumu, celiņu, laukumu, ūdens krātuvju, mazo arhitektūras formu u.tml. kompozīcija un izvēles pamatotība), žoga caurskatāmību, kā arī objekta uzturēšanas stāvokli.Konkursā netiks vērtēti iepriekšējo divu gadu pirmo vietu ieguvēji.Objektus konkursam var pieteikt personīgi Jelgavas pašvaldības Informācijas aģentūrā Lielajā ielā 11, pa tālruni 63005522 vai elektroniski, rakstot pa e-pastu: prese@dome.jelgava.lv. Pieteikumā jānorāda nominācija, objekta adrese, īpašnieks, pieteicēja vārds, uzvārds un telefona numurs. Konkursa uzvarētājiem tiks izsūtīti ielūgumi ar aicinājumu piedalīties apbalvošanas pasākumā, kas notiks pie pilsētas kultūras nama 20.jūnijā pulksten 12 pirmssvētku gadatirgū «Ielīgo saulgriežus Jelgavā!». Balvas saņems konkursa uzvarētāji un izlozes kārtā arī kāds no objektu pieteicējiem - par aktivitāti.Vērtēšanas komisiju vadīs Jelgavas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Vilis Ļevčenoks, komisijā iekļauti arī pilsētas ainavu arhitekts A.Lomakins un galvenais mākslinieks Georgs Svikulis, aģentūras «Pilsētsaimniecība» speciālistes Daina Done un Ilze Gamorja un pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Iveta Šurma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas